Chcete si pořídit vlastní bydlení a nemáte našetřeno dostatek peněz? Řešením může být hypotéka. Která je ta pravá? Dosáhnete na ni? Jaká jsou pravidla pro její získání? Nejen na to Vám odpoví hypoteční poradna.
Ceny nemovitostí rostou. Hypotéka se tak stává skvělou investicí. Navíc si nemovitost přizpůsobíte k obrazu svému a nemusíte čekat na svolení vlastníka. Ale co je hlavní – bydlení bude VAŠE.
Promyslete své možnosti. Jakou část investice do vlastního bydlení můžete hradit ze svých zdrojů? Kolik můžete měsíčně splácet? Pro orientační výpočet můžete využít hypoteční kalkulačku.
Před tím, než si začnete vybírat nemovitost, počítejte. Kolik můžete investovat? A jakou částku si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svou existenci? Hypotéka je dlouhodobý závazek, na který se ještě nabalí poplatky, náklady na energii apod.
Poptejte se na hypotéku u své banky, ale nepodléhejte hned
první nabídce. Porovnejte si nabídky ostatních bank - srovnání hypoték.
Buďte důslední. Nenechte
se zlákat jen výhodnou úrokovou sazbou. Posviťte si i na další skryté poplatky.
Nenašli jste odpověď na svou otázku? Využijte naší hypoteční poradny. Rádi Vám pomůžeme a vše vysvětlíme.
Dobrý den, Modrá pyramida ve spolupráci s jistou RK nabízí předschválenou hypotéku při vyhledávání nemovitostí, abych měl peníze už "při prohlídce nemovitosti". Prý to funguje tak, že mi předschválí úvěr a já mám na výběr nemovitosti časový limit, který lze prodloužit. Háček je v tom, že po podepsání této dohody se nelze vyvázat a pokud nemovitost nekoupím, přijdou na řadu sankce - ušlé úroky. Nelze k těmto produktům pořádně nic dohledat a získat nějaké info. Na webu nejsou žádné uživatelské recenze, jen to všem přijde podezřelé, když je chce RK zaháčkovat smlouvou. Buď je to tedy tak dokonalý produkt a všichni našli vysněné bydlení a již nemají potřebu něco psát nebo se nechtějí přiznat k tomu, že podepsali nesmysl a nyní musí platit. Máte nějaké zkušenosti, ohlasy s tímto produktem?
Dobrý den, dočetl jsem se, že při splacení celé hypotéky z důvodu prodeje financované nemovitosti nesmí u smluv trvajících déle než dva roky poplatek bance přesáhnout 1 % z této mimořádné splátky, přičemž maximum je navíc stanoveno na 50 000 Kč. Chtěl bych si na hypotéku v délce 20 až 30 let s fixací na 8 let koupit pozemek za 3 mil. Kč. Existuje možnost, že již v průběhu prvních dvou let tento pozemek prodám a koupím (opět na hypotéku) pozemek větší nebo v lepší lokalitě, tím pádem dražší. Chtěl bych se tedy zeptat na dvě otázky: 1) Kolik (alespoň odhadem nebo podle čeho se to počítá) zaplatím bance za předčasné doplacení hypotéky, pokud hypotéku zcela doplatím jednorázově někdy v průběhu prvních dvou let? 2) Pokud platí, že u smluv trvajících déle než dva roky nesmí poplatek bance přesáhnout 1 % z této mimořádné splátky, přičemž maximum je navíc stanoveno na 50 000 Kč, tak pokud bych zmíněný pozemek prodal např. za 30 měsíců, přičemž bych bance z 3 milionové hypotéky splácel 10 tis. měsíčně, zaplatil bych bance 3 000 000 – 300 000 + 27 000 Kč, tedy max 2 727 000 Kč? Pro vysvětlení těch 300 000 Kč jsou zaplacené splátky za 30 měsíců a 27 000 Kč je to 1% z mimořádné splátky. Děkuji mnohokrát
Dobrý den, s manželem si chceme vzít hypotéku na výstavbu domu svépomocí, pozemek máme vlastní. Momentálně jsem na neschopence kvůli těhotenství (dělám v rizikovém prostředí), smlouvu mám na dobu neurčitou, jsem státní zaměstnanec, každý měsíc mi chodí ze sociálky peníze na účet. Bude možné u nějaké banky, aby byla hypotéka na nás oba a počítali se příjmy nás obou, když mi v práci dají potvrzení příjmů? Nebo to půjde jenom na manžela? Přijde mi zvláštní, že žena na rodičovské dovolené nemá problém figurovat v hypotéce a žena, která má mnohem vyšší neschopenku, potom bude mít mateřskou a pak také rodičák by žádat nemohla. Děkuji za objasnění.
Dobrý den, jsme manželé a hodláme požádat o hypotéku na rekonstrukci nemovitosti, která je (a zůstane) ve výlučném vlastnictví manželky. Já (manžel) budu hypotéku splácet. Je nutnou podmínkou, abych byl spoluvlastníkem dané nemovitosti? Děkuji předem za Vaši odpověď.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s vyvázáním pozemku ze zástavy. Rodiče přítelkyně si před nějakým časem vzali hypotéku a pořídili si dům. K domu je veliký pozemek a teď se rozhodli, že část tohoto pozemku přítelkyni darují. Na dům i pozemek je zástavní právo a tak se chci zeptat, zda vůbec a za jakých podmínek je možné část pozemku vyvázat z hypotéky, nechat zaměřit a katastrálně oddělit, aby byl pozemek napsán na nás a zkrátka byl náš. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, mám dotaz ohledně vyvázání ručitele z hypotéky bez jeho souhlasu. Dcera má hypotéku na vybudování bytové jednotky v domě. Na této hypotéce má připsaného jako ručitele jejího bývalého přítele. Ten se odmítá z hypotéky nechat vypsat. Jeho zdůvodnění je "počkám deset let a pak tě zažaluji o polovinu hypotéky". Nutno podotknout, že dcera hypotéku splácí sama ze svého účtu. Tímto bych se chtěl zeptat, jestli je možné ho z hypotéky vypsat bez jeho souhlasu. Nebo jestli jsou jiné možnosti jako třeba soud a co je potřeba pro to splnit. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, mám rodinný dům na prodej a většina zájemců chce jeho koupi financovat hypotékou. Dům i ostatní plochy jsou v mém vlastnictví, nemám žádná břemena. Jediné z čeho mají budoucí majitelé obavu je toto: Jsou zde 2 garáže a jedna (55 let stará) není legalizovaná. Může tato skutečnost mít vliv na zdárné vyřízení hypotéky? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chci požádat o radu k dalšímu postupu. Od července 2018 žijeme s manželkou odděleně a každý vedeme svou domácnost. K podání návrhu na rozvod dosud nedošlo, protože komplikací je uspořádání péče o děti. V současné době řeším pořízení vlastního bydlení společně s novou partnerkou, přičemž řešení této situace bude, mimo jiné, spočívat v pořízení hypotéky. Žadatelem však chci být jen já osobně, respektive se stávající partnerkou. Aby tedy nevznikl závazek "zákonné" manželce, ani její nárok na nemovitost (v souvislosti s budoucím zápisem do katastru nemovitostí). Je tedy možné abych v horizontu cca 6 měsíců žádal samostatně (respektive společně se stávající partnerkou) o hypoteční úvěr a netýkalo se to "zákonné" manželky? Jak nejlépe zajistit potřebný právní stav, když je s ní problematická dohoda, vše neguje a nechce podepsat smlouvu o zúžení SJM? Jak můžu samostatně řešit svou situaci rychle a transparentně, aniž bych čekal na letité soudní řízení o rozvodu? Děkuji za vaše rady a doporučení.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.