Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #20009,Insolvence

Jak chránit peníze při převodu na běžný účet při insolvenci?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, kamarád je v insolvenci, bydlí u nás a přispívá 4 000 Kč na nájem a potraviny. Měsíčně mu tak z nezabavitelného minima zůstává několik tisíc, které jsme mu dosud ukládali na našem účtu, protože jsme se obávali, že z jeho účtu by tyto peníze mohly být odčerpány na umoření dluhů v insolvenci. Teď si chce pronajmout byt a žít sám. Zřídil si běžný účet, na který mu chceme převést jeho ušetřené peníze (asi 90 000 Kč). Váháme ale, protože nevíme, jestli by tímto způsobem nemohl o ty peníze přijít? Děkuji za radu.

Dobrý den,

Vaše péče o dlužníka v insolvenci je chválihodná. Peníze pocházející z nezabavitelných minim by postižitelné být neměly, ale bude třeba vše pečlivě vysvětlit ins. správci (jednorázový příjem 90 000 Kč bude určitě žádat vysvětlení).