Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #20828,Insolvence

Insolvence pro invalidy se 3. stupněm ID a společnou domácností: Jak funguje zkrácení insolvence na 3 roky?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Jsem dva roky po transplantaci srdce a ID 3 stupně. Nyní zjara to budou tři roky co insolvenci poctivě platíme společně s manželkou, která je zdravá a chodí do práce. Bohužel insolvence se týká i jí. Mně nové srdce díky bohu funguje jak má, ale bohužel jsem krátce po TX prodělal další těžkou operaci žlučníku, slinivky a žaludku. Neustále se mi vrací záněty a mám abscesy na játrech. Bohužel to znamená neustále návštěvy nemocnice u Sv. Anny v Brně a tam pobyt v délkách týden až měsíc. Jak je to prosím se zákonem, který měl lidem ve 3 stupni ID zkrátit insolvenci na tři roky a hlavně v situaci, když invalida žije ve společné domácnosti s manželkou která chodí do práce a dá se říct, že se insolvenci platí spíš ona než já z mého důchodu. Když jsme insolvenci začínali, bylo nám řečeno insolvenčním správcem, že je tento zákon schválen, ale že je nový a neexistuje precedens. Děkuji za informace.

Dobrý den,

kdy přesně jste požádali o oddlužení? Kratší insolvence na 3 roky se týká jen řízení zahájených po 6/2019. Pro kratší oddlužení manželů je třeba, aby oba manželé splňovali podmínku pro rychlejší oddlužení (starobní důchod nebo invalidní důchod 2-3. stupeň pobíraný po celou dobu oddlužení).