Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #20874,Insolvence

Insolvence a nové zaměstnání: Co se stane s náborovým příspěvkem ve výši 100 000 korun?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, mám na vás dotaz. Chci se zeptat, jsem v insolvenci a nastoupil jsem do nového zaměstnání. Mám dostat náborový příspěvek 100 000 korun. Chci se zeptat, jestli mi z toho něco zůstane nebo jestli mi to insolvenční správce vezme celé. Můžete mi prosím dát vědět jak to bude? Předem vám děkuji.

Dobrý den,

náborový příspěvek 100 000 Kč pravděpodobně nedostanete vyplacen naráz, ale budete jej dostávat po menších částech k výplatě. Z celkové výplaty (základní mzda a náborový příspěvek) se vždy vypočte nezabavitelné minimum a zbytek bude použit na umoření vašich dluhů. Velmi pravděpodobně Vám menší část zůstane a větší část půjde na insolvenci (dle celkové výše příjmu a počtu vyživovaných osob).