Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #21578,Insolvence

Proč správce v oddlužení vyúčtoval odměnu za 9/2019 a 10/2019?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Pokračování dotazu č. 21576: Dobrý den, se mnou žádné mimořádné výdaje ins. správce mít nemůže, nic nemám. Od 9/2019 mám povolené oddlužení, částka dluhu je 1 050 000 Kč a já se ptám, proč činí za 9/2019 a 10/2019 odměna správce 7 601 Kč a 8 762 Kč. Asi podám přešetření na insolvenční soud, děkuji.

Dobrý den,

ins. správci se též platí odměna za přezkum pohledávek (obvykle 250 Kč/pohledávka), nicméně to byste musela mít desítky přihlášených pohledávek (což na druhou stranu s dluhem přes 1 mil. Kč není nemožné). Neznám detailně Váš případ a nedokáži proto posoudit, zda je odměna vaše správce v pořádku či nikoliv. V případě pochybností se můžete zeptat přímo vašeho správce, případně můžete dát podnět soudu.