Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #21901,Insolvence

1) Jak získat kauce na nové bydlení v insolvenční situaci a co musíte udělat 2) Jak řešit alimenty v insolvenční situaci: domluva nebo soud?

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chtěl bych se zeptat - jsem v insolvenci. S přítelkyní, se kterou mám syna a která se se mnou rozešla, sdílíme společnou domácnost 3+1 a já se budu muset přestěhovat, jelikož ten byt bych neutáhl. Otázka zní - když nebudu mít peníze na kauci na jiné bydlení, může mi například otec dát peníze na zaplacení? Poruší se tím něco? Musí se něco sepsat nebo stačí nahlásit insolvenčnímu správci, že mi otec poskytl peníze na to, abych mohl bydlet? A druhá otázka zní - budeme řešit alimenty a zajímá mě jako člověka v insolvenci,  jestli je výhodnější určení alimentů domluvou nebo soudem, abych měl z čeho jíst. Nebo mi zruší insolvenci pro nový dluh, když se začnou platit alimenty? Vůbec se v tom nevyznám, děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

darované peníze od otce byste musel ins. správci ohlásit jako mimořádný příjem, který by byl předmětem ins. srážek. Ohledně alimentů, rozchodu a péče o dítě - vždy je lepší se domluvit a dohodu si nechat schválit soudem. Insolvenci Vám z důvodu nové povinnosti platit alimenty určitě nezruší (toto se nepovažuje za porušení podmínek insolvence z důvodu nového závazku, kterému byste nebyl schopen dostát).