Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22731,Insolvence a další postup

Insolvence a další postup, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chci se zeptat, před Vánocemi jsem si žádal o insolvenci přes advokátní kancelář. Po novém roce už jsem v rejstříku a vidím tam, že teprve je povoleno oddlužení. Nemám ještě ani výpočet srážky z mojí mzdy, zatím mám platit odměnu a schůzka proběhne až 3.4. 2024. Do té doby mi. ještě nebudou nic srážet? Jen budu platit insolvenčnímu správci odměnu? A případně můžu mít ještě vedlejší příjem z DPP? Výdělek za měsíc v čistém pro mě dělá 11 až 12 tisíc Kč. Myslíte, že mi budou brát celý příjem z brigády nebo nechávat půlku? A insolvenční správce může zjistit sám, jestli mám někde ještě dohodu? Nebo ne, dokud mu to já osobně nenahlásím? Děkuji za odpověď, hezky den.

Dobrý den,

zatím jde o předběžné schválení oddlužení - finální rozhodnutí a zahájení splácení (srážky ze mzdy) bude až v horizontu několika měsíců. Do té doby hradíte jen odměnu ins. správce a z výplaty Vám nic sráženo nebude. Vedlejší příjmy mít můžete zcela libovolné - budete mít o trochu více peněz a rychleji splatíte dluhy. Všechny příjmy musíte ins. správci hlásit, je to Vaše povinnost - zatajování příjmů by bylo důvodem pro okamžité ukončení insolvence. Hodně štěstí!