Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22508,Insolvence a stěhování k příteli

Insolvence a stěhování k příteli, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, jsem v insolvenci, platím ji 6 měsíců. V budoucnu bych se chtěla přestěhovat k příteli. Zajímalo by mě, když se k němu přestěhuji, jestli mě bude třeba zbývat více peněz, jelikož budu u něj bydlet a něco mu přispívat. Nebo jestli to je úplně jedno a pořád budu dostávat stejně podle toho jakou mám čistou mzdu a plat celkově. Anebo tím že u něj budu bydlet, budou mi strhávat více? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výše srážek v insolvenci je závislá pouze na výši vašeho příjmu a počtu vyživovaných osob (děti, manžel). Vše ostatní (kde bydlíte, s kým bydlíte, co jíte, jaké máte koníčky, jaké máte výdaje atd.) nemá na výši srážek žádný vliv. Po přestěhování k příteli budete dostávat z výplaty stejně jako doposud (ne méně, ne více).