Obracím se na Vás s dotazem, zda je správný postup externí účetní naší společnosti, když mi z měsíčního příjmu sráží do insolvenční srážky i příspěvek zaměstnavatele na dopravu na pracoviště. Jenom pro Vaší informaci, do zaměstnání dojíždím na pracoviště vzdáleném více jak 25 km, a proto mi připadá absurdní, kdy se snažím uhradit co nejvíce finančních prostředků ve prospěch věřitelů a na druhé straně jsem postihován srážkou nákladů spojených s dojížděním do zaměstnání. Současně s tím, Vás žádám o vyjádření, jak bude postupováno v rámci insolvenčního řízení, pokud bude vládou přijata novela o stravenkovém paušálu, zda mi bude opětovně celá částka poskytnutá na stravování odňata. Pokud ano, ptám se, co myslí vláda ČR ve svém prohlášení, kdy sic na jedné straně navýší nezabavitelnou částku a na druhé straně nechá napospas pracující, kteří dostanou od zaměstnavatele určité výhody důležité pro výkon práce a tyto postihuje hůře než osoby vyhýbající se svým povinnostem v rámci insolvenčního řízení. Děkuji za pochopení a věřím, že mi na můj dotaz odpovíte. Přeji hezký večer a jsem s pozdravem.
Dobrý den,
u příspěvku na dojíždění do zaměstnání záleží jakou formou Vám je poskytován. Pravděpodobně se jedná o finanční benefit zaměstnavatele, který se počítá do vašeho příjmu (a tudíž na něm lze provádět srážky ze mzdy - neb je to součást vaší mzdy).
Pokud bude přijat stravenkový paušál, bude záležet na zaměstnavatelích, zda-li budou dále poskytovat stravenky nebo svým zaměstnancům raději vyplatí více peněz na čisté mzdě. Osobně považuji koncept stravenek za zcela zbytečný a stravenkový paušál vítám. Je přece jednodušší a výhodnější, když peníze dostane zaměstnanec přímo na ruku, než aby fasoval stravenky (které musí zaměstnavatel u stravenkových firem nakoupit, restaurace a obchody si je pak nechávají proplácet a stravenkové firmy si berou provizi, což zdražuje služby pro všechny - zcela zbytečné). Příklad: Fasujete-li stravenky v hodnotě 100 Kč s 50% příspěvkem zaměstnavatele, pak měsíčně získáváte stravenky za 2 000 Kč a 1 000 Kč si na to přispíváte sám (čistého získáváte 1 000 Kč). O těchto 1 000 Kč byste měl vyšší mzdu, ze které by Vám v insolvenci bylo strženo cca 66% (zbytek by Vám zůstal). Což je pro lidi v insolvenci oproti současnému stavu méně výhodné, nicméně zákony se dělají ve prospěch většiny (nikdy se nezavděčíte všem). Jakmile se oddlužíte (nejpozději za 5 let), budete určitě rád za vyšší čistou mzdu.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, prosím o radu, ako správne napísať mail. Aký zvoliť text. Priateľ si v ťažkej životnej situácii požičal peniaza od nebankoviek, ktoré nedokázal splácať. Dané spoločnosti si buď neoverili jeho bonitu, alebo im bol zaslaný jeho výpis z účtu, kde bolo zjavné, že má mnoho ďalších požičiek a dokonca sázky. Spoločnosti pohladávky postupili. Jeho snahou je teraz všetko vyriešiť, ale nechceme platiť vzniklé penále. Zaslali sme zatial písomne žádost o zaslaní uznání závazku. Jedná sa o podnikateľske požičky. Dakujem moc za odpoveď.
Dobrý den, v roce 2024 jsem 4 měsíce vydělávala a bydlela v Rakousku, jinak jsem byla v ČR jako student bez příjmu. Následující rok budu bydlet a vydělávat jen v Rakousku. Trvalý pobyt mám stále hlášený i v ČR. Musím za nějaký nebo za oba tyto roky podávat daňové přiznání či jiný dokument i v ČR? Děkuji
Dobrý den, dnes jsem u podnikatelského účtu zvyšovala kontokorent. Zatím se nová částka k čerpání neobjevila a starou stále vidím (mám ji na účtu k dispozici v plné výši). Změnila se mi ale splatnost původního kontokorentu na dnešní den. Dokumenty na nový kontokorent jsou řádně podepsané, ale peníze se ještě nezobrazily. Nemůže se stát, že banka původní kontokorent ukončí a nový nedá k dispozici, i když jsou podepsané dokumenty?
Dobrý den, naletěla jsem podvodníkům při žádosti o půjčku. Platila jsem jim různé poplatky a pak se rozhodla vše zrušit. Samozřejmě po mně chtějí opět poplatek za zrušení. Vyhrožují mi pokud ho nezaplatím, že se stane něco hrozného, nebudu mít klid, fyzickým napadením atd. Máte prosím zkušenosti s tímto, je to opravdu možné? Policii jsem kontaktovala, bohužel pozdě. A rozum ten jsem někde zřejmě ztratila už při počátku zřízení půjčky tímto způsobem. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, chci se zeptat, jestli se nejedná o podvod, děkuji. Dobrý den, pane, kontaktují vás kvůli závazné vzniklé situaci, která vznikla vaším slovem platby. Teď hrozí statisícová pokuta od Fu, je nutné dnes uhradit chybějící část, není čas, jinak to bude v řádech statisíců, je potřeba uhradit obratem 7 800 Kč na číslo účtu 5666957063/0800 obratem a bez výmluv děkuji státní zástupce Jurgača
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Uvažujete o rekonstrukci domu, ale trápí vás financování? Nová státní půjčka "Oprav dům po babičce" může být řešením. Nabízí kombinaci dotace a úvěru až 4 miliony Kč bez zástavy, s nízkým úrokem a dlouhou dobou splatnosti. Zjistěte, jak tuto výhodnou nabídku využít pro vaše bydlení a proč ji už zvolilo téměř 500 lidí.
Začínající podnikatelé často využívají bezplatné fakturační programy. Jsou dostupné, dobře se používají a fakturu vygenerují na pár kliků. Bezplatné programy mají ale i svá úskalí – přečtěte si, o čem byste měli vědět, než je začnete využívat.Zdroj obrázku: Pexels.com
Jednoduché, minimalistické a zároveň dostupné bydlení. Přesně to nabízejí tiny housy – malé domky, které zaberou jen kolem 20 m2. Umístíte je tak i na malé pozemky. A často se obejdete i bez stavebního povolení. Podívejte se, jaké mají výhody, jak je financovat a jak získat na tiny house hypotéku.