Obracím se na Vás s dotazem, zda je správný postup externí účetní naší společnosti, když mi z měsíčního příjmu sráží do insolvenční srážky i příspěvek zaměstnavatele na dopravu na pracoviště. Jenom pro Vaší informaci, do zaměstnání dojíždím na pracoviště vzdáleném více jak 25 km, a proto mi připadá absurdní, kdy se snažím uhradit co nejvíce finančních prostředků ve prospěch věřitelů a na druhé straně jsem postihován srážkou nákladů spojených s dojížděním do zaměstnání. Současně s tím, Vás žádám o vyjádření, jak bude postupováno v rámci insolvenčního řízení, pokud bude vládou přijata novela o stravenkovém paušálu, zda mi bude opětovně celá částka poskytnutá na stravování odňata. Pokud ano, ptám se, co myslí vláda ČR ve svém prohlášení, kdy sic na jedné straně navýší nezabavitelnou částku a na druhé straně nechá napospas pracující, kteří dostanou od zaměstnavatele určité výhody důležité pro výkon práce a tyto postihuje hůře než osoby vyhýbající se svým povinnostem v rámci insolvenčního řízení. Děkuji za pochopení a věřím, že mi na můj dotaz odpovíte. Přeji hezký večer a jsem s pozdravem.
Dobrý den,
u příspěvku na dojíždění do zaměstnání záleží jakou formou Vám je poskytován. Pravděpodobně se jedná o finanční benefit zaměstnavatele, který se počítá do vašeho příjmu (a tudíž na něm lze provádět srážky ze mzdy - neb je to součást vaší mzdy).
Pokud bude přijat stravenkový paušál, bude záležet na zaměstnavatelích, zda-li budou dále poskytovat stravenky nebo svým zaměstnancům raději vyplatí více peněz na čisté mzdě. Osobně považuji koncept stravenek za zcela zbytečný a stravenkový paušál vítám. Je přece jednodušší a výhodnější, když peníze dostane zaměstnanec přímo na ruku, než aby fasoval stravenky (které musí zaměstnavatel u stravenkových firem nakoupit, restaurace a obchody si je pak nechávají proplácet a stravenkové firmy si berou provizi, což zdražuje služby pro všechny - zcela zbytečné). Příklad: Fasujete-li stravenky v hodnotě 100 Kč s 50% příspěvkem zaměstnavatele, pak měsíčně získáváte stravenky za 2 000 Kč a 1 000 Kč si na to přispíváte sám (čistého získáváte 1 000 Kč). O těchto 1 000 Kč byste měl vyšší mzdu, ze které by Vám v insolvenci bylo strženo cca 66% (zbytek by Vám zůstal). Což je pro lidi v insolvenci oproti současnému stavu méně výhodné, nicméně zákony se dělají ve prospěch většiny (nikdy se nezavděčíte všem). Jakmile se oddlužíte (nejpozději za 5 let), budete určitě rád za vyšší čistou mzdu.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Chci koupit investiční byt, cena 3 290 000 Kč po rekonstrukci. Potřebuji půjčit 1 500 000 Kč. Měsíčně můžu splácet 15 000 Kč z pronájmu. Podle RK dostanu 10 000 Kč. Co byste mi doporučil - půjčku nebo hypotéku? Byt mám městský. Nemovitost žádnou nevlastním. Syn začne za 2 roky vydělávat. Chci mít možnost dřívějšího splacení bez pokut. Mnohokrát děkuji.
Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně slevy na manželku v daňovém přiznání. Započítává se do limitu 68 000 Kč za rok rovněž jednorázově vyplacená výsluhová penze z penzijního připojištění (tj. vyplaceno 50% naspořených peněz, státních příspěvků a výnosů po 15 letech penzijního připojištění)? Děkuji
Dobrý den, mám několik bankovních a nebankovních půjček. V bance mi odmítli konsolidaci.
Ma otázka zní, co lépe udělat pro získání konsolidace. Splatit úplně ty nejmenší 2 půjčky nebo si nechat půjčky otevřené a vše řádně splácet? Jde mi o bankovní a nebankovní registry. Když půjdu do banky za 6 měsíců a ta se podívá do registru, tak co je lepší? Když část svých závazků budu mít již splacenou nebo spíše že vše budu řádně splácet? Děkuji.
Dobry den, ptala jsem se jiz v minulosti. Ziji v zahranici (Velka Britanie), kde jsem v zamestnaneckem pomeru. Jsem danovym rezidentem ve Velke Britanii. Mam v CR ucet u CREDITAS banky - jde o sporici ucet (ceske koruny). Nechci danit uroky z toho sporiciho uctu v miste trvale adresy, teda ve V. Britanii, ale v CR. V prosinci 2024 jsem dostala sms od Creditas sdelujici, ze potvrzeni o danovem domicilu expiruje k 31.12. a budou mi danit dle zakona c. 586/1992 Sb. o dani z prijmu. Nyni v lednu 2025 dalsi sms sdelujici, ze mi nastavili na uctu dan dle zakona c.586/1992 Sb. o dani z prijmu. A dale sdeluji, ze ma-li byt na mem uctu nastavena jina srazkova dan, mam dolozit platne potvrzeni o dan. domicilu pro dany kalendarni rok. Zarazi me ta cast hovorici o " jina srazkova dan ". Mela jsem za to, ze srazkova dan je jen jedna, teda ve vysi 15 % a pouziva se pro zdaneni uroku na uctu. Nechci danit tyto prijmy ze spor. uctu v trv. bydlisti, ale chci danit v CR. Dekuji za objasneni. Hezky den.
Dobrý den, v roce 2024 jsem zkoušel obchodovat na Roboforex a Robomarkets v měnových párech, ale ve výsledku jsem nic nevydělal a skončil ve ztrátě. Musím tuto ztrátu uvést v daňovém přiznání v příloze č. 2 / ř.10? Jsem zaměstnanec a daňové přiznání mi bude dělat zaměstnavatel. Děkuji za odpověď, s pozdravem.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Rozhodování mezi nájemním a vlastnickým bydlením je pro mnoho Čechů zásadním krokem ovlivňujícím jejich finanční stabilitu a životní styl. Jak jsme na tom podle zkušenosti odborníků v současnosti? Jak se vyvíjí požadavky nájemníků a nakolik jsou lidé, rozhodnutí pro vlastní bydlení, ochotni „uchýlit“ se nakonec do nájmu? Kdo je typický vlastník a kdo typický nájemník?
Co byste řekli na možnost, získat za své nákupy odměnu v podobě vrácení určité částky? Zní vám to dobře? Tento atraktivní bonus je spojený s pojmem cashback. Pojďme se tedy společně podívat na to, co to přesně cashback je, jak funguje, jak ho začít využívat a s jakými výhodami je spojený.
Jak funguje vymáhání dluhů v praxi? Od první upomínky, přes soud, až po exekuci vede dlouhá cesta, během které máte více možností, než si možná myslíte. Nezaplacená splátka ještě neznamená exekuci na účtu nebo zabavený majetek. Naopak: při správném postupu můžete i vážné finanční problémy vyřešit s minimem následků. Připravili jsme pro vás přehledného průvodce vymáháním dluhů, včetně praktických tipů, jak se bránit a na co máte právo.