Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #23712,Investice - naletěla jsem podvodníkům

Investice - naletěla jsem podvodníkům, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
28.6.2024 Akcie a investice

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na společnost Lloyds Markets. Na základě pozitivních recenzí na sociálních sítích jsem nejspíš naletěla. Poslala jsem počáteční vklad 250 USD. Pak jsem si ale našla více informací a některé zdroje (je jich málo) uvádějí, že se jedná o podvod. Na sítích jsou po podrobnějším zkoumání účty falešné. Zatím jsem neprovedla žádné ověření osobních údajů přes doklady, mám tam jen založenou peněženku. Ještě týž den jsem zablokovala kartu a konzultovala situaci s bankou. S jistým člověkem, se kterým jsem měla komunikovat se zprvu daly posílat maily. Jakmile jsem požádala o vrácení peněz zpět (příkaz v peněžence i přes mail), email přestal nejspíše existovat (zprávy nešly doručit), za to telefonátu bylo několik denně (nezvedala jsem). Asi za 14 dní se mi ozval telefonicky člověk, se kterým jsem účet zakládala (odkázala jsem ho jen na maily). Opět začalo časté vyvolávání (vždy však z jiného čísla). Stále píšu maily, ať mi peníze vrátí. Zatím jsem se dočkala pouze odpovědi, že to provést nejde bez ověření přes osobní doklady. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda k vrácení peněz opravdu potřebují tyto osobní informace (nerada bych je posílala) a jak situaci řešit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, stala jste se obětí podvodu, podvodníci Vám peníze nevrátí. Nemá smysl se pokoušet o další komunikaci. Nikdy neposílejte peníze neznámým lidem ani firmám. Chcete-li investovat, zkuste to s českými investičními institucemi či bankami. Zde přehled investičních společností.