Přeji příjemný den, mám specifický dotaz k AML, blokaci prostředků, způsobu a lhůtám – a co mohu dělat. Několik let si šetřím a investuji na budoucnost tak, že veškeré úspory investuji na různých platformách v EU (např. do Půjček) někdy tam posílám drobné (rozuměj tisíce), někdy nic a někdy i větší částky do 0,5 mil. V posledním roce, jsem odtud začal vybírat pravidelnou měsíční rentu, kterou však nutně potřebuji k zaplacení všech svých povinností, v měsíci Nyní jsem jeden měsíc vybral několik částek až do celkové výše 0,5 mil., neboť se mi naskytla nová příležitost u jiné společnosti, v jiném typu investic Následující měsíc, jsem obdržel bonusy od zaměstnavatele, v hodnotě 0,25 mil. a tyto jsem vložil zpět na tento můj primární investiční účet/platformu. Následně došlo k tomu, že mi Společnost zablokovala možno vybrat prostředky – přičemž manipulaci s prostředky u nich na platformě (rozumějte možnost investovat napříč různými subjekty a co více i různými zeměmi) – mi zůstala. Jinými slovy, mohu manipulovat prostředky v rámci investiční platformy, nemohu je však vybrat. Chápu že svými transakcemi jsem začal být podezřelý z pohledu AML zákona. Nicméně vše jsem schopen objasnit, povede-li někdo nějaký dialog. Problém je v tom, že vybíraná měsíční renta, je pro mě životně důležitá, abych nespadl do „Dluhové Spirály“ - a pak bych chtěl použít další část peněz, na jiné investice, u jiné platformy.. neb jak známé pravidlo učí: nemít všechna vajíčka v jednom košíku) – nicméně toto není životní nutností Provozovatel platformy mě požádal abych doložil, kde jsem vzal částky vložené na platformu z počátku minulého roku. Z mého pohledu šlo o dlouhodobé postupné úspory z jiných účtů + odměny, vše cca do 1mil. (na současné transakce v posledních měsících se nnevyptávali, zatím) Toto jsem učinil, odeslal jsem požadované dokumenty a od té doby je už několik dní ticho, žádná komunikace. U Svýých prostředků jsem limitován následovně: - Nemohu pouze vybrat žádnou částku. - Je mi ale velmi divné, že nejsou zablokovány prostředky kompletně a že v Rámci platformy s nimi mohu pracovat (tedy zavazovat je v různých zemích, u různých subjektů, i na několik let). Chápu že řízení bude probíhat nějakou dobu. Nicméně nemělo by docházet k širší komunikaci? Co když se jen poskytovatel platformy schovává za AML zákon, neboť výběrem prostředků přichází o profit? Teď bych potřeboval poradit, jak mám postupovat. jaké mám vlastně možnosti. S ohledem na to, že potřebuji alespoň pravidelnou částku (rentu) – neb v řádu měsíců budu v kompletní platební neschopnosti a pak už jen spirála… Kam se obracet, když jde o mezinárodní záležitost? Dá se například vydat/zařídit předběžné opatření alespoň na tu částku renty? Kde by se daný případ řešil, přes CZ soudnictví, nebo v dané zemi, nebo v EU? Děkuji, M.
Dobrý den,
o jakou investiční platformu se jedná? Nejde o podvod? Banka Vám dle platné AML legislativy či na pokyn FAU MF účet zablokovat může, ale scénář "účet máte zablokovaný, peníze si nemůžete vybrat, ale můžete s nimi u nás dále investovat" je nesmyslný (buď peníze zablokované jsou anebo nejsou).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.