Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3718,Jak poslat peníze z Kanady?

Jak poslat peníze z Kanady?, Platba

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
25.7.2017 Platba

Dobrý den, prosím poraďte, jak nejlevněji poslat kanadské dolary do ČR. Dcera má pouze běžný účet u Air Bank, já EUR účet u ČSOB. Také někdo radí šeky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

šeky důrazně nedoporučuji, v tuzemsku je akceptuje velmi málo bank a za velmi nevýhodných podmínek (vysoké poplatky, musíte být jejich klientem, občas šek neproplatí vůbec). Peníze pošlete bankovním převodem na korunový účet do Air Bank, kde si účtují za příchozí zahraniční platbu jen 100 Kč (u ČSOB 1% z platby, min. 150 Kč, max. 1 000 Kč). Kanadské dolary budou převedeny automaticky na české koruny kurzem Air Bank ze dne připsání platby (Air Bank má dobré kurzy).