Dobrý den, jsem po insolvenci asi rok a půl. Opět jsem se zadlužil. Onemocněl jsem, neměl jsem na nájem, tak jsem mlátil dluh dluhem. Přišel jsem o zaměstnání a asi rok jsem hledal novou práci. Mezitím jsem měl zdravotní problémy a marodil jsme cca půl roku. Nemohl jsem splácet, jelikož jsem se vždycky snažil mít na nájem, abych nepřišel o střechu nad hlavou. A když jsem našel práci, tak po dvou měsících mě vždycky vyhodili, protože jsem šel marodit ze zdravotních důvodů. Od malá mám lůpénku a onemocnění kloubů. Vzal jsem si úvěry u nebankovních společností a skoro rok jsem nic nesplácel, jelikož jsem neměl na splátky. Vždycky mi zbylo tak akorát na nájem a něco na jídlo. Teď mám exekuci na účet a hrozí mi další. Mám strach že půjdou exekutoři k otci, který je nemocný. Minulý rok mi umřela maminka a já jsem se psychicky sesypal. I ode mě odešla žena, rozvedl jsem se a mám dáno soudem výživné na dítě. Nevím co mám dělat. Až teď od 3.1. mám zaměstnání na jednu směnu, abych to zdravotně zvládal. Prosím o radu a pomoc. Najít nějaké řešení, abych neměl další exekuce a nepřišel o podnájem a zachránil a ušetřil otce od exekutora. Snažil jsem se s nimi domluvit, se všemi, ale když jsem jim řekl, že budu splácet částku kterou můžu, tak mě hned odmítli, že je to málo. Ano, je to moje chyba a ponesou za ni svoji odpovědnost. Jen vím a věřím, že je nějaký způsob, jak tomu všemu zabránit. Děkuji moc
Dobrý den,
v záplavě špatných zpráv začneme jednou dobrou - rodiče neručí za dluhy svých dětí, tedy pro vaše dluhy nemohou exekutoři postihnout majetek vašeho otce (s ním vaše dluhy nemají nic společného).
Jak skončila předchozí insolvence? Pokud jste uhradil 100% přihlášených pohledávek, můžete požádat o další insolvenci kdykoliv. Pokud Vám byla část dluhů prominuta, bude možné o další oddlužení žádat až za 10 let.
Dle Zákona o spotřebitelském úvěru mají nebankovní společnosti povinnost se před poskytnutím půjčky přesvědčit, že budete schopen splácet (měly by ověřit vaši úvěrovou historii, příjem, závazky). Velmi pravděpodobně toto úvěrové společnosti neudělaly, jinak by nemohly půjčit peníze předluženému dlouhodobě nemocnému jedinci bez příjmů ze zaměstnání po osobním bankrotu. Mohl byste se tak soudní cestou domáhat zneplatnění úvěrových smluv od počátku (nebankovky by Vám musely vrátit všechny zaplacené úroky a poplatky a Vy byste půjčené peníze splácel dle svých možností).
Taktéž je důležité přizpůsobit výdaje svým příjmům. Nemáte na nájem? Řešením není půjčka, ale výměna bydlení za levnější (např. ubytovna). Ano, bude to nepohodlné, ale jiné řešení není. Půjčovat si na běžné výdaje, to je vždy začátek konce.
Držím palce!
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, v pátek mě kontaktovali z AiRally, vybrali si ode mě na mé jméno půjčky s tím, že peníze převedou na kryptoměny s tím, že až dokončíme proces, že vše vrátí i s výdělkem. Vše jsem ihned nahlásila na policií, na Revolut, dodala jsem i policejní protokol, zablokovala jsem účet. Ted jde o to, jaká je šance, že peníze získám zpět. Vše řeší Revolut, KB banka a Police, vše je už na kriminálce.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat - letos v květnu mi skončila insolvence. Bohužel jsem byla nucena vzít si v srpnu letošního roku 4 nebankovní půjčky, které jsem samozřejmě plánovala zaplatit, ale co čert nechtěl, zůstala jsem úplně sama se dvěma malými dětmi a na rodičovském příspěvku. Tudíž jsem nedokázala zaplatit ani první splátku, zkrátka nic. Teď u jedné společnosti došlo bohužel k zesplatnění a u dalších tří k tomu dojde v nejbližší době. Uplynula už 5 denní lhůta pro zaplacení celé částky na té první půjčce, tato částka je během 3 měsíců více než dvojnásobek toho co jsem si půjčila. Mě by teď ovšem zajímalo, co bude následovat, nebo co můžu udělat? Kdy dojde k exekuci? Případně bude tato exekuce na účet nebo na rodičovský příspěvek? Znamená to, že už v prosinci mi nepřijde žádná koruna, nebo to nějaký čas trvá? Jak to teď bude prosím, můžete mi poradit?
Moc dekuji
Dobrý den, mám jako dědic po mém zemřelém otci nárok nechat si za úplatu vytisknout výpisy z jeho bankovního účtu za poslední rok od jeho úmrtí? Banka mě odmítla, že na to nemám právo, kvůli bankovním tajemství. U notáře jsem podepisoval usnesení, že přebírám i otcovy dluhy, tak i majetek. Proto mi to přijde od banky dost nekorektní. Stěžují mi situaci, protože budu muset čekat až přijdou upomínky (třeba i s penále), místo toho abych to řešil předem. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, měl bych otázku týkající se zdanění kryptoměn, nicméně se nejedná o klasický prodej se ziskem. Popíši situaci. Vlastním např. 1 BTC zakoupený na ceně 50 000$. Tento BTC zamknu v DeFi protokolu jako collateral a vůči němu si půjčím USDT v hodnotě nákupu zboží na eshopu (pro jednoduchost výpočtu dejme tomu 10 000 USDT). Jakou formou se daní nákup zboží, pokud jej provedu na ceně 100 000$ za BTC? Hraje ve výpočtu daně nějakou roli hodnota collateralu v rámci DeFi platformy? Nebo se daň počítá z rozdílu hodnoty 10 000 USDT v době půjčky vs doba realizace nákupu na eshopu (okamžik konverze na CZK): Logicky by mi vycházelo, že možnost druhá (BTC jsem neprodal, čímž jsem de facto nerealizoval zisk z jeho ceny), nicméně v oblasti daní jsem ne úplně zkušený a neznám přesné vyznění zákona v této oblasti.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Statisíce lidí se v posledních měsících rozloučily se státními příspěvky na důchodové spoření a penzijní připojištění. Stát je totiž přestal vyplácet starobním důchodcům. Víte, jak v takovém případě naložit s naspořenými prostředky? A jak je co nejvýhodněji vybrat nebo zhodnotit? To všechno vám prozradíme.
Díky realitním investičním fondům určeným pro drobné investory můžete do nemovitostí investovat, aniž byste jako v případě nákupu vlastní investiční nemovitosti museli mít miliony. Vaše prostředky se navíc zhodnocují bez starostí. Výběru objektů a jejich správě se totiž věnuje tým zkušených profesionálů. Navíc investujete nikoliv do jedné, ale do celého portfolia odlišných typů nemovitostí v různých zemích a s různorodou skladbou nájemců. Diverzifikace snižuje rizika, a naopak zvyšuje stabilitu výnosu v čase. Pokud se rozhodnete začít investovat do realitního investičního fondu, poradíme vám, co sledovat při volbě toho konkrétního, kterému svěříte své finanční prostředky.
Již vyšly statistiky České bankovní asociace, nyní se tedy můžeme podívat na informace za měsíc říjen, které vyznívají veskrze pozitivně.