Dobrý den, jsem po insolvenci asi rok a půl. Opět jsem se zadlužil. Onemocněl jsem, neměl jsem na nájem, tak jsem mlátil dluh dluhem. Přišel jsem o zaměstnání a asi rok jsem hledal novou práci. Mezitím jsem měl zdravotní problémy a marodil jsme cca půl roku. Nemohl jsem splácet, jelikož jsem se vždycky snažil mít na nájem, abych nepřišel o střechu nad hlavou. A když jsem našel práci, tak po dvou měsících mě vždycky vyhodili, protože jsem šel marodit ze zdravotních důvodů. Od malá mám lůpénku a onemocnění kloubů. Vzal jsem si úvěry u nebankovních společností a skoro rok jsem nic nesplácel, jelikož jsem neměl na splátky. Vždycky mi zbylo tak akorát na nájem a něco na jídlo. Teď mám exekuci na účet a hrozí mi další. Mám strach že půjdou exekutoři k otci, který je nemocný. Minulý rok mi umřela maminka a já jsem se psychicky sesypal. I ode mě odešla žena, rozvedl jsem se a mám dáno soudem výživné na dítě. Nevím co mám dělat. Až teď od 3.1. mám zaměstnání na jednu směnu, abych to zdravotně zvládal. Prosím o radu a pomoc. Najít nějaké řešení, abych neměl další exekuce a nepřišel o podnájem a zachránil a ušetřil otce od exekutora. Snažil jsem se s nimi domluvit, se všemi, ale když jsem jim řekl, že budu splácet částku kterou můžu, tak mě hned odmítli, že je to málo. Ano, je to moje chyba a ponesou za ni svoji odpovědnost. Jen vím a věřím, že je nějaký způsob, jak tomu všemu zabránit. Děkuji moc
Dobrý den,
v záplavě špatných zpráv začneme jednou dobrou - rodiče neručí za dluhy svých dětí, tedy pro vaše dluhy nemohou exekutoři postihnout majetek vašeho otce (s ním vaše dluhy nemají nic společného).
Jak skončila předchozí insolvence? Pokud jste uhradil 100% přihlášených pohledávek, můžete požádat o další insolvenci kdykoliv. Pokud Vám byla část dluhů prominuta, bude možné o další oddlužení žádat až za 10 let.
Dle Zákona o spotřebitelském úvěru mají nebankovní společnosti povinnost se před poskytnutím půjčky přesvědčit, že budete schopen splácet (měly by ověřit vaši úvěrovou historii, příjem, závazky). Velmi pravděpodobně toto úvěrové společnosti neudělaly, jinak by nemohly půjčit peníze předluženému dlouhodobě nemocnému jedinci bez příjmů ze zaměstnání po osobním bankrotu. Mohl byste se tak soudní cestou domáhat zneplatnění úvěrových smluv od počátku (nebankovky by Vám musely vrátit všechny zaplacené úroky a poplatky a Vy byste půjčené peníze splácel dle svých možností).
Taktéž je důležité přizpůsobit výdaje svým příjmům. Nemáte na nájem? Řešením není půjčka, ale výměna bydlení za levnější (např. ubytovna). Ano, bude to nepohodlné, ale jiné řešení není. Půjčovat si na běžné výdaje, to je vždy začátek konce.
Držím palce!
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, jsem v insolvenci, ale únorový příjem mi bude dělat 14 800 Kč. Mám strach, že mi to zruší. Podle výpočtu kalkulačky nemám ani na tu nejnižší splátku, budu v mínusu 1 000 Kč. Ale jsem ochotná to dorovnat. Můžou mi oddlužení zrušit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po zemřelé babičce probíhá dědické řízení, které ještě není u konce. Co se týče účtu, hotovost se následně rozdělí mezi dědice (stav ke dni úmrtí). Co se ale stane s penězi, které přijdou na účet až po několika dnech od úmrtí? Děkuji za odpověď. Kateřina
Dobrý den, mám dotaz. Mám půjčku u nebankovní společnosti a dali mi tam úroky, A hrozí, že přijde nějaký interní pracovník. Zajímá mě, co může interní pracovník udělat. A jestli je nejdřív potřeba to dát k soudu, aby přišel exekutor nebo aby mi sáhli na účet. A jestli musí nejdřív poslat písemně, že se něco takové bude dít. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, před dvěma lety jsem měl exekuci a blokaci na účtu, kdy jsem využil svého práva na jednorázový výběr. Exekuce byla následně vyřešena a účet mi byl odblokován a mohl jsem ho opět volně používat. Nyní mi byl účet opětovně zablokován kvůli exekuci a chci se zeptat - když se jedná o novou exekuci a novou blokaci, mám nárok na jednorázový výběr ve výši trojnásobku životního minima? Děkuji za odpověď
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Správně zvolené pojištění na hory ochrání především vaši peněženku. Když už se stane úraz nebo někomu způsobíte škodu, pojištěni za vás uhradí veškeré výdaje. V opačném případě můžete čelit statisícovým až milionovým exekucím. Podívejte se, co doporučují ve společnosti Broker Trust všem, kdo vybírají pojištění na hory a kdo se připravují na odjezd na zasněžené svahy.
Silným motivem k dlouhodobému investování by se mohly stát pro řadu Čechů vlastní děti. Jak ukázal průzkum, který pro Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) provedla agentura Perfect Crowd, až 66 % respondentů svým potomkům spoří, aby jim v budoucnu ulehčilo vstup do dospělosti. Nejpočetnější skupina dotázaných, konkrétně 29 %, podle citovaného průzkumu naspoří ročně do 10 000 Kč, mezi 10 tisíci a 30 tisíci Kč ročně pak odloží 28 % Čechů.
Po dvou letech vysokých sazeb nastává na hypotečním trhu zásadní zlom. Srovnání nájmu a hypotéky ukazuje překvapivé výsledky: v některých krajích České republiky vychází poprvé od roku 2022 výhodněji hypotéka než nájem. Které to jsou a o kolik méně tam zaplatíte na hypotéce než na nájmu? A co zbývající kraje? Přinášíme srovnání napříč regiony ČR.