Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23822,Jak se student spořením u VÚB vyhne zdanění

Jak se student spořením u VÚB vyhne zdanění, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
24.7.2024 Spoření

Dobrý den, pokud pošlu na spořící účet u VÚB 1 milion a pošlu jim daňový domicil v ČR a zároveň nemám v ČR žádné příjmy (jsem student), budu platil daň z úroků 15%? Nebo jak by bylo nejvhodnější zhodnotit 1 mil. Kč? Děkuji za odpověď, Pavla

Dobrý den, budete-li spořit u slovenské banky (VÚB) a doložíte-li jim daňový domicil ČR, nebudou Vám úroky daněny slovenskou srážkovou daní u banky, ale budete si je danit sám v rámci svého daňového přiznání z příjmů v ČR. Budete moci využít slevu na poplatníka (30 840 Kč), takže reálně na daních nic platit nebudete.