Dobrý den, pane Jermáři, chtěl bych se Vás zeptat na několik věcí týkajících se revolvingového úvěru. Tato snaha se více dozvědět ohledně tohoto tématu se netýká mě samotného, ale mé partnerky. Jedná se o to, že si vyřídila tento úvěr v polovině roku 2017 a dozvěděl jsem se, že ho do dnešního dne nemá splacený, což mi připadá přinejmenším zvláštní. Tedy za tak poměrně dlouhou dobu. A nyní ke konkrétním informacím.
Vypůjčená částka je 35 000 Kč. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou. Úroková sazba: Smluvní strany se dohodly, že úvěr se bude úročit úrokovou sazbou podle Sazebníku, která ke dni uzavření Smlouvy činí 8,5 % měsíčně. RPSN. Roční procentní sazba nákladů na Úvěr činí 264,42 %. A dále je ve smlouvě informace takováto: Celková částka splatná Klientem, tj. součet výše poskytovaného Úvěru a výše celkových nákladů Úvěru, avšak jen při splnění všech výše uvedených předpokladů pro výpočet RPSN, bude 96.459,54 Kč. Dojde-li ke změně oproti výše uvedeným předpokladům, tato částka se změní. Pro vyloučení pochybností platí, že takto vysokou částku bude muset Klient zaplatit jen tehdy, pokud by byl Úvěr vyčerpán v plné výši úvěrového limitu ve výši 35.000 Kč a došlo by ke splnění všech výše uvedených předpokladů.
Prosím o vyjádření z Vaší strany, zda se jedná o výhodnou či nevýhodnou půjčku a jak je možné, že ji do dnešního dne nemá splacenou. Jaké faktory za tím podle Vás stojí a jak se to může z Vaší strany vyvíjet a co dotyčnou slečnu pravděpodobně čeká. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,
hypotéky mají RPSN 2-5%, půjčky 5-10%, kontokorenty 10-20% a kreditní karty 20-25%. Půjčka s RPSN 264,42% je jako koupit si chleba za 1 400 Kč. Méně kvalitní chleba pořídíte do 30 Kč, lepší za 40-50 Kč a i ten nejvíce řemeslný z malé pekárny nebude stát více než 80-100 Kč. Ale jeden bochník za 1 400 Kč?
Pokud by si vaše přítelkyně vzala půjčku 35 000 Kč s RPSN 10%, za rok by po ni banka chtěla zpět 38 500 Kč. S RPSN 264,42% je to Vámi zmíněných necelých 100 000 Kč. A to je pro běžného zákazníka nebankovních poskytovatelů půjček nesplatitelné. Vaše přítelkyně splácela měsíčně třeba 4 000 Kč, tedy za rok se jí dluh zmenšil o 48 000 Kč. Celkově ale měla vrátit 96 000 Kč, tedy nově dlužila "už jen 48 000 Kč" (místo původně půjčených 35 000 Kč a po roce splácení). Dluh ji tedy neklesal a naopak se zvětšoval.
Doporučuji vaší přítelkyni si zjistit, kolik aktuálně dluží (to už může být v řádu statisíců). Je-li splácení nad její síly, bude lepší požádat o osobní bankrot.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Chci koupit investiční byt, cena 3 290 000 Kč po rekonstrukci. Potřebuji půjčit 1 500 000 Kč. Měsíčně můžu splácet 15 000 Kč z pronájmu. Podle RK dostanu 10 000 Kč. Co byste mi doporučil - půjčku nebo hypotéku? Byt mám městský. Nemovitost žádnou nevlastním. Syn začne za 2 roky vydělávat. Chci mít možnost dřívějšího splacení bez pokut. Mnohokrát děkuji.
Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně slevy na manželku v daňovém přiznání. Započítává se do limitu 68 000 Kč za rok rovněž jednorázově vyplacená výsluhová penze z penzijního připojištění (tj. vyplaceno 50% naspořených peněz, státních příspěvků a výnosů po 15 letech penzijního připojištění)? Děkuji
Dobrý den, mám několik bankovních a nebankovních půjček. V bance mi odmítli konsolidaci.
Ma otázka zní, co lépe udělat pro získání konsolidace. Splatit úplně ty nejmenší 2 půjčky nebo si nechat půjčky otevřené a vše řádně splácet? Jde mi o bankovní a nebankovní registry. Když půjdu do banky za 6 měsíců a ta se podívá do registru, tak co je lepší? Když část svých závazků budu mít již splacenou nebo spíše že vše budu řádně splácet? Děkuji.
Dobry den, ptala jsem se jiz v minulosti. Ziji v zahranici (Velka Britanie), kde jsem v zamestnaneckem pomeru. Jsem danovym rezidentem ve Velke Britanii. Mam v CR ucet u CREDITAS banky - jde o sporici ucet (ceske koruny). Nechci danit uroky z toho sporiciho uctu v miste trvale adresy, teda ve V. Britanii, ale v CR. V prosinci 2024 jsem dostala sms od Creditas sdelujici, ze potvrzeni o danovem domicilu expiruje k 31.12. a budou mi danit dle zakona c. 586/1992 Sb. o dani z prijmu. Nyni v lednu 2025 dalsi sms sdelujici, ze mi nastavili na uctu dan dle zakona c.586/1992 Sb. o dani z prijmu. A dale sdeluji, ze ma-li byt na mem uctu nastavena jina srazkova dan, mam dolozit platne potvrzeni o dan. domicilu pro dany kalendarni rok. Zarazi me ta cast hovorici o " jina srazkova dan ". Mela jsem za to, ze srazkova dan je jen jedna, teda ve vysi 15 % a pouziva se pro zdaneni uroku na uctu. Nechci danit tyto prijmy ze spor. uctu v trv. bydlisti, ale chci danit v CR. Dekuji za objasneni. Hezky den.
Dobrý den, v roce 2024 jsem zkoušel obchodovat na Roboforex a Robomarkets v měnových párech, ale ve výsledku jsem nic nevydělal a skončil ve ztrátě. Musím tuto ztrátu uvést v daňovém přiznání v příloze č. 2 / ř.10? Jsem zaměstnanec a daňové přiznání mi bude dělat zaměstnavatel. Děkuji za odpověď, s pozdravem.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Rozhodování mezi nájemním a vlastnickým bydlením je pro mnoho Čechů zásadním krokem ovlivňujícím jejich finanční stabilitu a životní styl. Jak jsme na tom podle zkušenosti odborníků v současnosti? Jak se vyvíjí požadavky nájemníků a nakolik jsou lidé, rozhodnutí pro vlastní bydlení, ochotni „uchýlit“ se nakonec do nájmu? Kdo je typický vlastník a kdo typický nájemník?
Co byste řekli na možnost, získat za své nákupy odměnu v podobě vrácení určité částky? Zní vám to dobře? Tento atraktivní bonus je spojený s pojmem cashback. Pojďme se tedy společně podívat na to, co to přesně cashback je, jak funguje, jak ho začít využívat a s jakými výhodami je spojený.
Jak funguje vymáhání dluhů v praxi? Od první upomínky, přes soud, až po exekuci vede dlouhá cesta, během které máte více možností, než si možná myslíte. Nezaplacená splátka ještě neznamená exekuci na účtu nebo zabavený majetek. Naopak: při správném postupu můžete i vážné finanční problémy vyřešit s minimem následků. Připravili jsme pro vás přehledného průvodce vymáháním dluhů, včetně praktických tipů, jak se bránit a na co máte právo.