Dobrý den, pane Jermáři, chtěl bych se Vás zeptat na několik věcí týkajících se revolvingového úvěru. Tato snaha se více dozvědět ohledně tohoto tématu se netýká mě samotného, ale mé partnerky. Jedná se o to, že si vyřídila tento úvěr v polovině roku 2017 a dozvěděl jsem se, že ho do dnešního dne nemá splacený, což mi připadá přinejmenším zvláštní. Tedy za tak poměrně dlouhou dobu. A nyní ke konkrétním informacím.
Vypůjčená částka je 35 000 Kč. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou. Úroková sazba: Smluvní strany se dohodly, že úvěr se bude úročit úrokovou sazbou podle Sazebníku, která ke dni uzavření Smlouvy činí 8,5 % měsíčně. RPSN. Roční procentní sazba nákladů na Úvěr činí 264,42 %. A dále je ve smlouvě informace takováto: Celková částka splatná Klientem, tj. součet výše poskytovaného Úvěru a výše celkových nákladů Úvěru, avšak jen při splnění všech výše uvedených předpokladů pro výpočet RPSN, bude 96.459,54 Kč. Dojde-li ke změně oproti výše uvedeným předpokladům, tato částka se změní. Pro vyloučení pochybností platí, že takto vysokou částku bude muset Klient zaplatit jen tehdy, pokud by byl Úvěr vyčerpán v plné výši úvěrového limitu ve výši 35.000 Kč a došlo by ke splnění všech výše uvedených předpokladů.
Prosím o vyjádření z Vaší strany, zda se jedná o výhodnou či nevýhodnou půjčku a jak je možné, že ji do dnešního dne nemá splacenou. Jaké faktory za tím podle Vás stojí a jak se to může z Vaší strany vyvíjet a co dotyčnou slečnu pravděpodobně čeká. Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,
hypotéky mají RPSN 2-5%, půjčky 5-10%, kontokorenty 10-20% a kreditní karty 20-25%. Půjčka s RPSN 264,42% je jako koupit si chleba za 1 400 Kč. Méně kvalitní chleba pořídíte do 30 Kč, lepší za 40-50 Kč a i ten nejvíce řemeslný z malé pekárny nebude stát více než 80-100 Kč. Ale jeden bochník za 1 400 Kč?
Pokud by si vaše přítelkyně vzala půjčku 35 000 Kč s RPSN 10%, za rok by po ni banka chtěla zpět 38 500 Kč. S RPSN 264,42% je to Vámi zmíněných necelých 100 000 Kč. A to je pro běžného zákazníka nebankovních poskytovatelů půjček nesplatitelné. Vaše přítelkyně splácela měsíčně třeba 4 000 Kč, tedy za rok se jí dluh zmenšil o 48 000 Kč. Celkově ale měla vrátit 96 000 Kč, tedy nově dlužila "už jen 48 000 Kč" (místo původně půjčených 35 000 Kč a po roce splácení). Dluh ji tedy neklesal a naopak se zvětšoval.
Doporučuji vaší přítelkyni si zjistit, kolik aktuálně dluží (to už může být v řádu statisíců). Je-li splácení nad její síly, bude lepší požádat o osobní bankrot.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, smlouva na energie byla uzavřena na dobu určitou. V obchodních podmínkách dodavatele, které platily v době uzavření smlouvy, bylo ujednání, že v případě, když nebudeme chtít smlouvu znovu prodloužit, musíme dát výpověď 3 měsíce před ukončením této doby. V novele energetického zákonu je psáno o době 20 dní před ukončením, par.11. Čím se prosím řídit, abychom nepromeškali dobu k ukončení vztahu s dodavatelem? Děkuji
Dobrý den, prosím, mám doma dluhopisy (měly být vyplacené na konci 2025) firmy, která nyní na začátku října zanikla. Jak byste mi prosím nyní doporučili postupovat, abych se dostal ke svým penězům? Na jakoukoliv komunikaci nereagují. Děkuji a hezký den.
Dobrý den, před 6ti lety jsme si založili stavební spoření, abychom dosáhli na úvěr na bydlení. Vedeno na manželku (v té době ještě přítelkyně). K tomu nám navrhl poradce na každé dítě (2) založit též spoření, též vedeno na ženu. Na dětském se uspořilo jen něco kolem 36 tis., u ženy bylo 57 000 Kč. Dostali jsme úvěr 800 tis. Žena ale po svatbě spadla do insolvence (5/24) a těch 57 tisíc jí bylo použito na umoření dluhů. Dětské účty se dále neplatí, ale už uplynula 6ti letá doba. Jak peníze vybrat a nepřijít o ně? Se ženou se rozvádíme, ale ještě návrh podaný nebyl. Jak řešit tyto účty Děkuji
Dobrý den, mám dotaz - mám zablokovaný účet z důvodu dluhu u pojišťovny. Přišly mi na něj peníze. Chtěl bych z těch peněz co mám na účtu to vyrovnat, to prý to nejde. Neexistuje nějaký formulář, který bych vyplnil a tím pádem by se ten dluh strhnul a já bych se dostal ke zbytku peněz?
Pokračování dotazu č. 24217: Dobrý den, děkuji za odpověď. Insolvenci manžel podal na svou firmu, takže jako právnická osoba. Co se týká pojistky, tak pojistník jsem já jako manželka a manžel je tam hlášený jako pojištěný. Jak se tedy vyplácí úrazové (když manžel má úraz)? Musí se hlásit insolvenčnímu správci? Děkuji s přeji hezký večer.
Dobrý den, chci se zeptat, manžel má insolvenci kvůli úpadku firmy. Já manželka mám sjednané pojištění úrazové i pro případ nemocenské. Na mou pojistku, kterou platím já, je hlášený manžel jako pojistník. V případě úrazu a vyplacení bychom museli částku nahlásit správci insolvence? Děkuji moc za objasnění. Petra
Pokračování dotazu č. 24204: Dobrý den, děkuji za odpověď - doplním. Jedná se o havarijní pojištění na auto a údajně pro vozidlo taxi měla být částka navýšená. Auto jezdilo asi dva měsíce a bylo pojištěno v rámci flotily vozidel firmy. Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Hypotéka pouze na jednoho z manželů: Jak to funguje? Pojištění odpovědnosti: Ochrana, kterou oceníte v nečekaných situacích a jak zúžení společného jmění manželů ovlivňuje vaši hypotéku? To vše se dozvíte v 19. dílu hypotečních novinek.
Pětileté úrokové sazby dlouhodobě používáme při konstrukci Indexu GOFI 70, který sleduje vývoj nabídkových cen na českém hypotečním trhu. Aktuálně však najdou uplatnění pouze v minimálním množství případů.
RB prodlužuje tradiční PODZIMNÍ HYPODNY do 30.11.2024. Tématem zůstává Odpovědná hypotéka.