Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23924,Jsem v insolvenci a dědím část domu po tatínkovi

Jsem v insolvenci a dědím část domu po tatínkovi, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, prosím, co mám v téhle situaci dělat? Jsem úplně bezradná. Ještě před mateřskou jsem si jako maminka samoživitelka nasekala dluhy. Šla jsem do insolvence, ve které jsem 4. rokem a vše řádně splácím, pracuji. Ale zemřel nám tatínek, který nenechal žádnou závěť a vlastní s mámou rodinný domeček, který má podle odhadce cenu 7 milionů korun plus měl ještě otec našetřené peníze. Máma nám řekla, že chce, ať se vzdáme dědictví v její prospěch. Mám dvě mladší sestry, které tak chtějí učinit. Já vím, že v úpadku se dědictví vzdát nesmím. Moje matka prohlásila, že mi nic dávat na dluhy nebude a radši mě vydědí - jak nyní postupovat? Už nyní vím, že vztahy to nezmění a do smrti se mnou nepromluví. Já s tím  vůbec nepočítala, že se tohle může stát, že otec umře a já mám necelý rok do skončení insolvence. Prosím o radu.

Dobrý den, dědictví se během insolvence vzdát nemůžete. Zděděný podíl na nemovitosti (1/8) a penězích bude pravděpodobně použit ins. správcem k umoření Vašich dluhů. Jak vysoké máte dluhy, kolik zbývá doplatit? I pro maminku by mohlo být jednodušší uhradit Vaše dluhy. Jinak by prodávanou 1/8 domu mohl koupit spekulant, který by ji velmi znepříjemnil život. Mamince důrazně doporučuji případně prodávaný podíl na nemovitosti v dražbě koupit.