Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #23919,Komu se platilo životní pojištění?

Komu se platilo životní pojištění?, Pojištění

Životní pojištění od expertů
16.8.2024 Pojištění

Dobrý den, prosím, vyřizuji z pozice opatrovníka svého syna nárok na vyplacení pojistky jeho náhle zemřelého otce. Notářkou mi byly sděleny údaje o účtu, kam byly posílány peníze. Ale žádná z pojišťoven se k tomuto účtu nehlásí. Můžete mi prosim poradit? Je to účet 212311003/2700 Děkuji za pomoc, Jarka

Dobrý den, jméno majitele účtu je bankovním tajemstvím, banky Vám jej sdělit nemohou. Z veřejně dostupných zdrojů bohužel není známo, komu tento účet patří. Jste si prosím jista, že se jednalo o platbu za pojištění, ze kterého by měl syn nárok na výplatu pojistného plnění? Mohlo se jednat o jakoukoliv jinou platbu (penzijní spoření, jiné pojištění atd.). Máte pojistnou smlouvu? Případně se zkuste optat všech pojišťoven.