Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #24211,Leasing a půjčka na firmu

Leasing a půjčka na firmu, Půjčka

27.10.2024 Půjčka

Dobrý den, 2.8. 2024 jsem kupoval na s.r.o. osobní automobil na úvěrovou smlouvu od leasingové společnosti. První splátka 6 170 Kč 1.9. 2024, druhá splátka 6 170 Kč 2.9. 2024. Zapomněl jsem zadat trvalý příkaz k úhradě a splátky nebyly uhrazeny. Od leasingové společnosti jsem neobdržel jedinou upomínku a 22.10. 2024
mi volal pracovník inkasní kanceláře, že se dluh navýšil o 12 tis. Po tel. rozhovoru mi dluh snížil o 5 tis., pokud ho zaplatím druhý den. Ptám se, zda je to v pořádku a jestli se mohu nějak bránit. Děkuji

Dobrý den, zatímco spotřebitelé (fyzické osoby, nepodnikatelé) jsou chráněni Zákonem o spotřebitelském úvěru, podnikatelé ani firmy žádnou ochranu svých spotřebitelských práv nemají (nepovažují se za slabší stranu, u které je žádoucí chránit spotřebitelská práva). U firem jde o tvrdý business v mezích zákona, který smluvní pokutou 12 resp. 7 tisíc porušen nebyl. Co jste si ve smlouvě sjednal, to platí. Je-li smluvní pokuta v souladu s úvěrovou smlouvou, doporučuji zaplatit.