Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #20704,Mám vysoké dluhy

Mám vysoké dluhy, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, pracovala jsem 7 let u neziskové organizace, byla jsem již jednou v insolvenci, kde jsem vše uhradila na 100%. Nyní jsem přišla o práci, jsem ZTP 1. stupne a pracuji k tomu na zkrácený úvazek 4 hod denně, celkem můj příjem je 14 500 Kč. Měla jsem úvěr, který byl řádně splacen, ale v době kdy jsem přišla o práci jsem se dostala do finančních potíží a můj dluh mi společnost zvýšila exekucí na 100 000 Kč. Snažila jsem se domluvit na splácí malé částky, ale nevede to k ničemu. Mám i jiné závazky asi u 3 společnosti, nebankovní sektor. A chtěla bych vstoupit do oddlužení. Je mi 55 let a chtěla bych uhradit dluhy, abych mohla dostát své povinnosti. Prosím o Vaši odpověď, děkuji.

Dobrý den,

znovu do insolvence vstoupit můžete, neboť jste v předchozí insolvenci uhradila 100% přihlášených pohledávek (nemusíte čekat 10 let). Nicméně pro schválení insolvence musíte být schopna splácet měsíčně min. 2 200 Kč, což s příjmem 14 500 Kč možné není (lze srážet pouze 574 Kč). Pro vstup do insolvence byste musela mít příjem min. 17 000 Kč čistého.