Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #23943,Mimořádný odečet plynoměru při vstupu do insolvence

Mimořádný odečet plynoměru při vstupu do insolvence, Reality

22.8.2024 Reality

Dobrý den, nyní mi povolili oddlužení u insolvence a včera mi došla SMS, že u plynoměru přijde GasNet udělat mimořádný odečet. Byly tam po splatnosti nějaké zálohy, ale dluh tam nyní není, vše je uhrazeno a na elektřinu vystavili mimořádné vyúčtování. Ani na elektřině není dluh. Proč tato kontrola od CEZ? A můžou mi zrušit smlouvu o odebírání elektřiny a plynu? Děkuji za informace.

Dobrý den, při vstupu do insolvence je mimořádný odečet běžnou praxí - aby bylo jasno, co bylo spotřebováno před vstupem do osobního bankrotu a co následně. Insolvence řeší jen dluhy vzniklé před vstupem do oddlužení. Závazky vzniklé po vstupu do insolvence je třeba řádně hradit a mohou být vymáhány exekučně. Budete-li vše dále řádně hradit, nikdo Vám smlouvy na dodávku energií rušit nebude.