Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6017,Mohu se vdát v insolvenci?

Mohu se vdát v insolvenci?, Osobní a rodinné finance

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, když mi bude schválena insolvence formou splátkového kalendáře s pevnou měsíční splátkou a chtěla bych se v průběhu oddlužení vdát a nechci aby byl do budoucna ohrožen majetek budoucího manžela, jak máme postupovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

důrazně doporučuji se svatbou vyčkat na úspěšné ukončení insolvence (5 let), jinak by exekutor druhý den po svatbě postihl majetek Vašeho manžela (blokace účtu, prodej majetku, obstavení mzdy). V exekuci ani insolvenci se není rozumné vdávat. V krajním případě by šlo u notáře sepsat tzv. předmanželskou smlouvu o zúžení SJM, ale zde doporučuji důrazně zvážit veškeré následky (zejména v případě potenciálního rozvodu).