Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #23616,Mohu upozornit banku na podvod?

Mohu upozornit banku na podvod?, Podvod

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
6.6.2024 Podvod

Dobrý den, prosím o odpověď. Pokud já mám pouze podezření (nepotvrzené), že majitel konkrétního účtu v konkrétní bance možná naletěl na netu podvodníkovi, bude se tím banka zabývat? Může banka probrat podezřelé platby na účtu majitele účtu, aby ho případně ochránila? Z mé strany by o to byl zájem z důvodu, že jsem v rámci sousedské výpomoci půjčila peníze dotyčné osobě a tato osoba se příliš neorientuje v problematice podvodů. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, své podezření můžete sdělit bance i Policii ČR. Banky se snaží podvody proaktivně odhalovat a bránit jim, pokud vidí např. nestandardní pohyby na účtu. Jsou bohužel i případy, kdy oběť je podvodníkem zmanipulovaná natolik, že nedbá ani na upozornění banky a trvá na zaslání peněz podvodníkům.