Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22706,Nastupuji do práce až za měsíc, může do insolvence?

Nastupuji do práce až za měsíc, může do insolvence?, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, platím aktivně 4 exekuce, avšak u jedné úroky rostou raketovou rychlostí i přesto, že jsem zaplatila za 2 roky 160 tis..Chtěla bych vyhlásit insolvenci, avšak momentálně nejsem zaměstnaná (mám nastupovat do práce během 14 dnů). Je možné zatím doložit mojí možnost splácet s manželovým příjmem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o insolvenci můžete požádat i 14 dní před nástupem do zaměstnání. Některé exekuce jsou nesplatitelné, osobní bankrot může být dobrým řešením. Nemáte-li s manželem zúžené SJM, ručíte za všechny závazky společně a nerozlučně. Manželé by tak do insolvence měli vstupovat společně (exekutor by jinak mohl obratem začít vymáhat vaše dluhy po manželovi - Vy byste byla chráněna insolvencí, manžel nikoliv).