Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #23688,Navýšení hypotéky nebo americká hypotéka

Navýšení hypotéky nebo americká hypotéka, Hypoteční poradna

Dobrý den, jsme majiteli bytu, u kterého splácíme hypotéku. Hypotéka je ve výši 75% kupní ceny bytu. Byt byl kupován od rodinného známého, tudíž jeho kupní cena je výrazně nižší než vychází online odhady. Rádi bychom si dobrali ještě jednu hypotéku z toho důvodu, že jsme na financování zbytku bytu poskytli všechny naše úspory. Je možné požádat jinou banku o odhad nemovitosti a následně využít americkou hypotéku na zbývající část ceny nemovitosti? Konkrétně: kupní cena 1,9 mil. Kč, hypotéka ve výši 1,45 mil. Kč. Zajímá mě, pokud by odhad vyšel třeba na 2,5 mil. Kč, je možné vzít si u jiné banky hypotéku např na částku 500-600 tisíc? Finance by sloužily k rekonstrukci a na ostatní výdaje. Poskytne nám banka další hypotéku na stejnou nemovitost? Samozřejmě s přihlédnutím k příjmům tak, aby nám vycházela bonita. Nebo tato varianta už není přípustná, pokud na nemovitosti už jedná hypotéka je? A pokud by tato varianta nepřicházela v úvahu, jaké jsou další možnosti získání výhodnějšího úvěru? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, banky u hypoték vyžadují zapsané zástavní právo u nemovitosti v prvním pořadí. Jednou nemovitostí lze ručit i za více hypoték, ale pouze u stejné banky. Jednou nemovitostí nelze ručit za úvěry dvěma bankám. Vyjde-li dobře LTV a DTI/DSTI (Vaše příjmy), budete si moci navýšit stávající hypotéku u stávající banky nebo požádat stávající banku o americkou hypotéku