Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23686,Nebankovka vymáhá dluh neoprávněně

Nebankovka vymáhá dluh neoprávněně, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, měli jsme manželem dluhy u pár úvěrových společností. Byli jsme v konkurzu, přišli jsme o domek. Po konkurzu který nám teď končí 20. června se ozvala společnost, u které jsme měli úvěr. Ale insolvenční správkyně ho v návrhu předtím popřela pro rozpor ujednání o spotřebitelských smlouvách. Oni se v ochranné době 30 dní neodvolali proti tomuto rozhodnutí. Nebylo jim nic vyplaceno a teď to chtějí po nás, 120 000 Kč. A do insolvence si tolik peněz ani nepřihlašovali. Insolvenční správkyně řekla, že naše řízení ještě není pravomocně skončeno, tak nemůžou zatím nic chtít a nic řešit, než bude vše pravomocně ukončeno. Dá se proti tomuto nějak bránit, mají na to nárok? Mám se obrátit na soud, jestli by nám nemohli vystavit nějaký doklad, aby nás to ochránilo? Moc děkuji za jakoukoliv radu. Renata

Dobrý den, vyčkejte na řádné ukončení insolvence. Následně bude i tato pohledávka prominuta a nebankovní společnost po Vás nebude moci nic vymáhat. Nebankovka bude zkoušet zneužít Vaší menší orientaci v legislativě a bude Vám pravděpodobně tvrdit, že máte dluh uhradit. Třeba bude i hrozit exekucemi. Nicméně na toto nárok mít nebude, dluh bude prominut.