Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22198,Nechají mi auto v insolvenci?

Nechají mi auto v insolvenci?, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, mám dotaz ohledně insolvence. Mám automobil napsaný na sebe z roku 2019 a chtěla bych se zeptat, jak to bude s insolvencí, když do ní vstoupím. Automobil potřebuje manžel k přepravě maminky ze zdravotních důvodů, ona je ležák. Je nějaká možnost, že insolvenční správce automobil ponechá? Děkuji

Dobrý den,

insolvence se běžně řeší splátkovým kalendářem a zpeněžením majetku. Automobil Vám může ale nemusí být ponechán - záleží na mnoha okolnostech (očekávaná míra uspokojení pohledávek splátkovým kalendářem, hodnota auta atd). Starší auto nízké hodnoty nutné pro přepravu osob se zdravotní indispozicí Vám bude spíše ponecháno.