Dobrý den, pokusím se svůj předchozí dotaz upřesnit. Mám podaný návrh na insolvenci. Žádná exekuce neprobíhá a ani není zahájená, tudíž žádné srážky ze mzdy žádný exekutor ani nikdo jiný doposud nenařídil. Než insolvenční soud rozhodne/schválí oddlužení a než mi na základě schváleného oddlužení začne zaměstnavatel část výplaty strhávat a posílat insolvenčnímu správci, uběhnou minimálně 4 měsíce. Po celou tuto cca čtyřměsíční dobu mi bude chodit na účet celá výplata? Nemůže insolveční soud nebo insolvenční správce před vydáním usnesení o schválení oddlužení nařídit deponování části mzdy. Peníze, které za tuto cca čtyřměsíční dobu dokážu ušetřit mi už zůstanou nebo mi budou odebrány? Konkrétní příklad: Na výplatě mám 30 tisíc. měsíčně, když se uskromním, zbyde mi 15 tisíc, za čtyřměsíční dobu tak mohu mít na účtu cca 60 tis. V této chvíli soud vydá usnesení o oddlužení. Co se s těmito 60 tisíci stane? Zůstanou mi?
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud mám s bankovním domem sjednanou hypotéku a bankovní dům vydal zástavní smluvní právo na nemovitost zapsané do katastru, chrání toto právo zástavu před exekutorem v jiné věci? Nebo mi může exekutor pro jiný dluh tuto nemovitost sebrat a prodat? Jsem v situaci, kdy jsem se s bankou dohodla na možnosti notářského zápisu ve věci hypotéky, ale prý je tam ještě zápis exekutora pro jinou věc. Jak je to možné, když zástavní právo vzniklo cirka 3 roky před vznikem dluhu vedoucího k exekuci? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, rád bych se Vás dotázal na porušení podmínek u Americké hypotéky z mé strany po čerpání. A to ve smyslu účelové využití přidělených financí k doplacení půjček a sloučení do Americké hypotéky (jeden z úvěrů nebude doplacen a to z důvodu utracení části přidělených finančních prostředků). Tudíž nedojde k ukončení daného úvěru u jiné společnosti. Co mi hrozí? A jestli mohu být tak smělý, jak bych měl postupovat? Popřípadě lze ještě změnit smluvní podmínky u mé banky, i když je Hypotéka již vyčerpaná, a první splátka bude 1.1.2024?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co všechno obnáší zřízení dispozičního práva k osobnímu účtu u GeMoney Bank. Má matka má u GE již řadu let osobní účet, na který chodi výplaty takřka všech členů domácnosti. Provádíme platby pres internet kreditni kartou, ktera patří k uctu a nese jmeno majitele uctu (matky) A to je problem.. jsem v situaci kdy je po mně požadováno nějake potvrzeni ze mohu s účtem disponovat. Jako důkaz pro ověření platby, ze platba nebyla provedena odcizenou kartou (když jméno na kartě je jiné než moje) a ze karta nebyla zneuzita. Jediny důkaz tedy je zřízení dispozičního práva k uctu a ke karte. Nic o zřízení dispozičního práva u GeMoney jsem na internetu nenasel ani na jejich webu. Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.