Vážení, dobrý den. Dotaz. Mám právo požadovat při výběru hotovosti ze svého eurového účtu v ČSOB bankovky nové emise 2013-19? Protože mám zkušenost, že někde (adventní trhy Vídeň, trafika Laa) nejsou ochotni starou emisi z roku 2002 přijímat, přestože je oficiálně platná. Na pobočce v Olomouci jsou toho názoru, že vyhovět takovému požadavku nejsou povinni, a tak by mě zajímal Váš názor. Předem děkuji a zdravím.
Dobrý den, děkuji za vaše odpovědi. Jsem jedna z mála lidí, kteří v nouzi podali ruku cizí osobě, aby ta osoba nezůstala totálně bez prostředků. Když se k tomu člověku rodina chová jako k odpadu. Tak musí člověk něco udělat, aby ten člověk mohl normálně trošku slušně žít. Ale to je dlouhý příběh a pro pochopení tohoto by mezi námi museli být normální lidé kteří nezávidí a pod. Ještě jednou děkuji za vaše odpovědi.
Přejí dobrý den, mám otázku. Před pár dny mi schválili Usnesení o oddluženi, od června mi začíná první splátka. Mám momentálně 2 příjmy. Z HPP je můj čistý plat 20 500 Kč, z DPP je příklad 8 500 Kč. Jsem bez dětí a svobodný Veškeré dluhy mi dělají 224 300 Kč tisíc. Kolik myslíte, že mi budou srážet? A za jak dlouho to asi splatím? Když splatím 100%, je možné ukončit insolvenci za 22 měsíců? Podle splátek to tak sedí. Děkuji
Dobrý den pane Jermáři, lze prosím nějak zjistit, jaké byly pohyby na bankovním účtu po úmrtí manžela, účet je veden na jméno manžela, peníze byly ve SJM? Vím, že na účtu byly nastaveny trvalé příkazy, zřejmě disponentem, který nebyl majitelem účtu. Tento disponent je jedním z účastníků dědického řízení - potencionálních dědiců. Nikomu však neposkytl žádné údaje o bankovním účtu, ani manželce zesnulého manžela. Výpisy nebyly a nejsou bankou majiteli zasílány, protože zřejmě to tak nebylo nastaveno, ale jen vše fungovalo přes internetové bankovnictví. Nevím ani jestli se disponent přihlašoval do banky pod svou identitou, nebo identitou majitele účtu. Ze spisu notáře lze zjistit jen zůstatek ke dni úmrtí a celkovou sumu kreditních a debetních výdajů za poslední 3 měsíce ke dni dotazu notáře na banku. Od té doby uplynulo několik let, dědické řízení není stále ukončeno. Notář byl požádán, aby o výpisy banku požádal, ale odmítl to s tím, že výpisy bude mít dědic až bude o dědictví rozhodnuto usnesením notáře. Předpokládám, že banka zablokovala přístup do internetového bankovnictví disponentovi i zesnulému majiteli. Manželka tedy nemá právo vědět, co se z účtu stále platí de facto z jejího zbylého majetku SJM? Manželka zesnulého k tomuto stavu bohužel přišla jen z důvodu, že je již dlouho duševně nemocná, nyní má opatrovníka, aby vůbec mohlo nějak probíhat i dědické řízení. Nelze vyloučit, že byla i zneužita, ale bez bankovních výpisů se nic neprokáže.
Dobrý den, mám podán návrh na insolvenci. Exekuce doposud žádná zahájená nebyla. V poradně při finanční tísni radili, nechal si zasílat vyplatu na cizí účet, např. přítelkyně. Vzhledem k tomu, že od podání návrhu do konečného rozhodnutí soudu se může jednat až o 4 výplaty, které by mi takto mohly prakticky celé zůstat, chci se zeptat. Nemohlo by se jednat o nekalý záměr nebo o nakládání s majetkem, jenž je v rozporu s insolvenčním zákonem? Nemohl by to být důvod k rozhodnutí soudu o zamítnutí povolení oddlužení? A pokud bych si nechal dál zasílat peníze na svůj účet, může mi už během insolvenčního řízení někdo něco začít strhávat? Případně kolik? Nemyslím odměnu insolvenčnímu správci. A nebo následně po rozhodnutí soudu mi strhnout z účtu najednou větší částku? Předem děkuji za odpověď.
Pokračování dotazu č. 18378: Dobrý den, ještě jeden dotaz - bude to stačit na hypotéku kolem 2 mil. Kč? Když ten základ bude 35 tisíc korun hrubého, mám šanci buď na úvěr nebo hypotéku? Komerční banka půjčuje až do 2,5 mil. bez zástavy. Raději bych úvěr bez zástavy. Děkuji
Dobry den, uzavřel jsem dohodu s Generali o DPS, že k 30.6. 2022 smlouva skončí a jednorázovým vyrovnáním budou úspory na účtu vyplaceny do konce července. Nyní mi pojišťovna sdělila, že jelikož mám sjednanou výplatu penze, jednorázové vyrovnání se na účet nevztahuje a pokračuje v investování mých úspor údajně až do konce roku. Je její postup správný nebo se jedná o účelové klamání klienta?
Dobrý den, v souvislosti s prodejem nemovitosti potřebuji informace o vázaném, čili jistotním účtu, a to více než je uvedeno na stránce ČSOB. Tedy jak a jakou formou se lze obrátit na ČSOB. Celý prodej řídí právní kancelář. Kontakt budu řešit já jako prodávající. Jelikož žiji mimo ČR a mám české občanství, potřebuji též informace, zda a za jakým účel je eventuelně nutná moje fyzická přítomnost v ČR. Pokoušel jsem se v této věci navázat telefonický kontakt s osmi pobočkami ČSOB v Praze. Naprosto bez úspěchu. Děkuji za Vaši brzkou odpověď.
Dobrý den, mám úvěr u banky na auto. Chtěla jsem ho předčasně splatit s tím, že ve smlouvě mám psáno 1% poplatek na úhradu vynaložených nákladů poskytovatelem. Byl mi zaslán umořovací plán, díky kterému jsem si vypočítala jistinu i tento poplatek. Nejprve se má vypočítaná částka a jejich lišila o 6 000 korun, posléze o 4 000 korun s vysvětlením, že je to nějaká denní sazba, na kterou oni mají nárok. I přestože ve smlouvě se o tomto nic nepíše. Když jim píšu, tak na to nereagují a plyne mi lhůta, kterou oni mi nastavili. Nevím jak toto mohu řešit, abych nemusela platit úroky o kterých vím, že platit nemám. Poradíte mi?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.