Dobrý den, kontaktovali mě ohledně daru ze zahraničí, který nechci. Chtějí zaplatit poplatek za zrušení smlouvy, chtějí mě potrestat za praní špinavých peněz a za podvod, ale ty peníze/dar jsou na účtu ve Francii, který je na mé jméno (donutili mě si založit jejich účet). Ale tady v České Republice na osobním účtu nemám nic z toho daru. Ve Francii na účtu je peněžní dar, nemám k němu přístup a odmítám ho. Teď budou chtít peníze za zrušení smlouvy a nevím co mám dělat. Čekají že jim odpovím, kontaktoval mě Interpol Francie.
Dobrý den, mám v plánu si založit doplňkové penzijní spoření, neboť mi bude přispívat zaměstnavatel. Je mi 25 a jsem vcelku konzervativní typ, co se týká nějakého investování, a proto přicházím s dotazem, který fond vybrat? Byl jsem rozhodnutý pro konzervativní fondy, kde ty ztráty nejsou tak obrovské, pokud se nedaří. Na druhou stranu čtu, že když člověk bude spořit takto dlouho jako v mém případě, tak je vhodnější spíše ten dynamický fond. Toho se zase už docela bojím, tak přicházím s kompromisem, že bych si založil penzijko s vyváženým fondem. Co si o tom myslíte? Co byste doporučil vy? Spíše konzervativní či vyvážený fond? Díky!
Dobrý den, stala se mi taková situace, že jsem měl koupit byt za cenu 2 milióny, ale na bytě byla exekuce a smlouva je sepsána přesně na ten byt, že v listu vlastnictví exekuce nebude. Než se exekuce stihla zrušit, tak majitel se rozhodl byt nechat a neprodat. Já mám domluvenou hypotéku (i podepsanou), kterou musím vyčerpat do konce 8. měsíce, ale je stavěna přesně na ten byt. Do toho jsem od prosince nezaměstnaný, což by mi při čerpání úplně tolik nevadilo. Peníze mám. Jde mi spíš o to, že není způsob jak prodávajícího přinutit mi nemovitost prodat a bohužel nemáme podepsanou žádnou kupní smlouvu. Jediné co mám podepsané je smlouva o hypotéce s bankou. Můj dotaz zní - dá se nějak zařídit, abych nedostal 5% penále za nevyčerpání hypotéky? Říkal jsem si třeba znovu doložit příjmy (které nemam), aby banka sama odstoupila od smlouvy. Děkuji za každou radu.
Dobrý den, založil jsem si firmu v Hong Kongu a chci si založit u účet u Banky HSBC nebo Bank of China. Můj dotaz je, jak mohu založit účet, když bydlím v ČR? Po vyhledání informaci jsem zjistil, že to asi u nás nejde, i přesto že mají u nás pobočku. Můžete mi poradit jak mohu postupovat? Děkuji.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám staré penzijní připojištění z roku 2010 u KB. Za prvé bych chtěla transformovat penzijko do nového penzijního spoření a za druhé bych ho chtěla převést k jiné bance, protože zhodnocení u KB mi přijde malé. Šlo by to převést k jiné bance aniž bych přišla o státní podporu a dosavadní zhodnocení nebo ho musím zrušit a udělat si úplně nové? Děkuji
Dobrý den, notář zablokoval pouze běžný účet zemřelého. Znamená to, že o jiném, například spořícím účtu, o kterém víme, musíme u banky zjistit my, např. jeho číslo a výši úspor a nahlásit to notáři sami? Proč při zjišťování a zablokování běžného účtu nezablokovala banka zároveň i ten spořící? Děkuji za odpověď předem.
Dobrý den, žiji dlouhodobě ve státě EU (trvalý pobyt mám stále v ČR). V roce 2018 jsem potvrdila daňovou rezidenci v ČR (neměla jsem příjem ani v ČR, ale ani v zahraničí v tu dobu). Od roku 2020 mám příjem v zahraničí, ale daňovou rezidenci v nastavení e-bankovnictví banky mám stále uvedenou ČR. Měla bych daňovou rezidenci změnit na zahraniční stát ve kterém pobývám? Může to mít na něco negativní vliv, že ke změně došlo až nyní? Děkuji
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.