Dobry den, prosím o radu. Mám insolvenci, strhávají mi určitou částku a ještě posílám dar ve výši 6 000 Kč, aby bylo vše v pořádku. Teď se nám povedlo, že čekáme miminko a navíc bychom se chtěli vzít. Můj správce mi řekl, že tím pádem budu mít dvě vyživované osoby navíc a mohl bych přijít o insolvenci. Šlo by, že bych zvedl dar o částku, o kterou nemohu přijít, abych vše dorovnal?
Dobrý den, v červnu mi po 5 letech skončila insolvence. Od té doby mi nepřišlo nic, co by to potvrzovalo. Mám si někam zajít sám? Budu muset doplatit insolvenčního správce? Nyní mi odešlo z účtu 10 tisíc pro něj a nevím kolikrát tato částka ještě odejde. Děkuji
Dobrý den, ráda bych se, prosím, zeptala na porušení daňové uznatelnosti u životních smluv. Pokud si vyberu ze smlouvy odbytné před dovršením věku 60 let, poruším tím daňovou uznatelnost. Mohu však bez porušení této podmínky vybrat po věku 60 let, aniž bych čekala na dobu trvání smlouva původně 60 měsíců, nově 120 měsíců čili 5 a 10 let? Jedná se mi o to, zda musí být pro neporušení uznatelnosti splněny obě podmínky věku a doby trvání smlouvy. Zákon totiž tvrdí: "Dojde-li před skončením doby 60 kalendářních měsíců od uzavření smlouvy NEBO před rokem, ve kterém pojištěný dosáhne 60 let k výplatě pojistného plnění ze soukromého životního pojištění". Mate mě slovíčko NEBO. Jeví se mi to tak, že stačí splnit jednu z podmínek. Moc Vám děkuji za Váš čas a radu, s pozdravem, Lucie
Dobrý den, budeme rekonstruovat dům, ve kterém bydlíme se svými rodiči. Je možné u hypotéky ručit tímto domem, kdyby rodiče byli jako věcné břemeno? V případě že tato možnost nejde, jak lze tohle vyřešit? Rozdělit dům na dvě bytové jednotky a ručit jednou bytovou jednotkou? Nebo je nějaká jiná možnost? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, je možné si půjčit třeba 500 tisíc od soukromníka bez ověření příjmů, kde se podepíše notářský zápis nebo směnka nebo něco takového? Prostě myslím, kde je sice vysoké riziko pro toho kdo si půjčí, ale zase díky tomu mu povolí půjčku, kterou by normálně nedostal?
Vážení, mám dotaz. Jaký má být úrok z jistoty složené při pronájmu bytu, na který má, jak jsem zjistila, nájemce nárok? Jsem už ve věku, kdy s internetem spíše bojuji než pracuji, nájemce je mladý a práce s počítačem je jeho denní chleba. Obávám se, že náš "výpočet" úroku, pokud by se mi podařilo něco zjistit, by se mohl lišit. Byla bych Vám velmi vděčná, kdybyste mi mohli. pomoci. S pozdravem Helena
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.