Dobry den, chci se zeptat, 2 roky cerpame hypoteku s urokem 1,8%, castka 1 600 000 Kc. Fixace jeste dalsich osm let. Dum jsme kupovali v roce 2019 za 1 950 000 Kc. Pak jsme refinancovali prave kvuli nizsim urokum. Museli sme delat znovu odhad a uz byl hodne pres 2 miliony. Ted ma dum zrejmne zas vyssi hodnotu pri rustu cen nemovitosti a po castecne rekonstrukci. Jenze mame zajem o jinou nemovistost a prodejni cena je 6 milionu. Je mozne navysit hypoteku a prevest zastavu na jinou nemovitost, aby zustaly stejne podminky, jakoze uroky?
Pokračování dotazu č. 19265: Dobrý den, pokračuji ještě ve včerejším dotazu. Našla jsem banku Air Bank, že bych u ní mohla mít účet bez souhlasu rodičů u nich. Je to tak teda? A doporučujete mi teda ten účet co používá mamka nechat zrušit hned v 18 letech?
Dobrý den, prosím, jakým způsobem je banka povinna oznámit klientovi částku k doplacení hypotéky při vypršení fixačního období? Banka tvrdí, že si mám požádat telefonicky a částka mi bude sdělena po telefonu. Když banku žádám o písemné vyčíslení (např. do emailu nebo v internetovém bankovnictví), banka toto odmítá. Je takovýto můj požadavek oprávněný nebo má banka právo rozhodnout o způsobu sdělení zbývající částky? A v jakém časovém horizontu? Děkuji.
Dobrý večer, syn je 2 roky po insolvenci a nyní jsem přišla na to, že si vzal další půjčky od nebankovních společností a nezvládá platit. Mám strach, že přijde exekutor a zabaví náš majetek. Mohl by požádat o insolvenci nebo to není možné? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, obracím se na Váš poradenský portál po více než roce (naposledy 26. 9. 2016), kdy jsem potřebovala poradit ohledně dědictví po mém tatínkovi. Ten zemřel v září 2015 a největší část jeho jméní byla v akciích. Po dvou letech jsme se konečně úspěšně dopátrali toho, že tatínek měl nejvíce akcií Volkswagenu a nechali jsme s paní notářkou sepsat nové usnesení o majetku dodatečně najevo vyšlém. Ve Fio bance v Uh. Hradišti jsme se domluvili na dalším postupu s vyřízením dědictví, mimochodem s velmi nepříjemnou slečnou za počítačem, která se ani nijak zvlášť nesnažila skrýt, jak moc ji obtěžuje naše přítomnost. Co se však snažila maskovat - marně, bylo to, že dané problematice ani trochu nerozumí. Nechápeme, jak některé instituce mohou zaměstnávat takové "odborníky". Nakonec nám ale poslala e-mailem informace, jakým způsobem se naše věc vyřídí. Co nás ale zarazilo, je to, že se to jen hemží poplatky. Připojuji část textu z Fio banky a ptám se Vás: mají na všechny poplatky nárok, i když jde o vyřízení dědictví? Je jejich odpověď v pořádku? Ještě chci doplnit, že dědičkami je moje matka, sestra a já, a domluvily jsme se, že peníze za akcie + dividendy se převedou na mamku a následně se dále rozdělí. Je to tak rozumné? Předem velké díky za odpověď. Karin O. Text z Fio: Zasílám soupis poplatků, které by Vaše matka hradila za vyřízení dědictví ve Fio bance: - převod titulů z Centrálního depozitáře cenných papírů (CDCP): 400,- Kč (realizace dědictví) + 60,- Kč (za zjištění čísla účtu zesnulého v CDCP, pokud nenaleznete modrý papírek ze SCP, kde bude číslo uvedeno) + 290,- Kč / ISIN ... tedy celkem 1.620,- Kč (ČKD DUKLA a.s., TUZEX PRAHA a.s., Svit a.s., IP Exit, a.s.) - převod titulů v rámci Fio banky: 370,- Kč / ISIN ... tedy celkem 740,- Kč (Komerční banka, Philip Morris ČR) - a pokud by nastala situace, že u RMS budou vedeny akcie Volkswagenu, pak by činil poplatek za jejich převod: 139,- Kč Ještě bych Vás ráda informovala, že na rodné číslo Vaší matky je veden majetkový účet v CDCP, na kterém mohou být vedeny akcie ještě z kuponové privatizace. Tyto akcie by se daly bezplatně převést pod Fio banku, pokud by paní doma našla modrý papírek ze SCP, kde je uvedené číslo daného účtu. Díky tomuto převodu by ušetřila poplatek 40,- Kč za registraci v CDCP při zřizování obchodního účtu. V případě nenalezení modrého papírku by zjištění čísla účtu v CDCP stálo 60,- Kč. Založení, vedení a také případné zrušení obchodního účtu, který by měla zřízený u nás pro převod akcií jak z důvodu dědictví, tak i z důvodu převodu z tzv. nezařazené evidence z CDCP, je následně zdarma. Vzhledem k tomu, že akciové tituly, které Vaše matka zdědila z CDCP jsou v současnosti neobchodovatelné, není proto nutné tento kontrétní převod realizovat, pokud si vyloženě sama nebude přát najít nějakého kupce těchto titulů. Ušetřila by tím první položku poplatků ve výši 1.620,- Kč.
Dobrý den, v roce 2018 jsem musela požádat o insolvenci. Stále mi volali exekutoři. A dělali na mě tlak. Požádala jsem o insolvenci, ale jelikož jsem byla ve stresu, zapomněla jsem na čtyři pohledávky. Ne schválně. Oddlužení bylo narychlo a já zapomněla na 4 závazky. Oddlužení mi končí příští rok. Mam splaceno cca 40 %. Může mi soud zrušit insolvenci?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.