Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #24054,Nelíbí se mi postup ins. správce

Nelíbí se mi postup ins. správce, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - insolvenční správkyně chce na míru insolvenci vyhlásit konkurz a vyzvala dárce, aby uhradil dluh na daru. Můžu poprosit o radu co dělat? Mohu vzít insolvenci sama zpět a zažádat si o novou? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud insolvenci řádně nesplácíte (např. Vám vypadl slíbený příjem od dárce), ins. správce zcela správně vyzývá k uhrazení dluhu (neuhrazení dluhu by mohlo vést až k ukončení insolvence). Insolvenci můžete ukončit sama kdykoliv, ale spadla byste zpět do exekucí. O novou insolvenci můžete požádat kdykoliv, ale svým jednáním nesmíte sledovat nepoctivý záměr. Opětovné oddlužení slouží dlužníkům, kteří se snažili a osobní bankrot se jim nepovedl - dostávají další šanci. Opětovné oddlužení neslouží ke kličkování ve stylu "nelíbí se mi postup mého správce, chtěla bych jiné řešení, tak to ukončím a požádám znovu". Zkuste se se správcem domluvit na přijatelném řešení pro všechny zúčastněné.