Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #24213,Nemám platný OP, potřebuji běžný účet

Nemám platný OP, potřebuji běžný účet, Běžný účet

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
28.10.2024 Běžný účet

Dobré ráno, mám určitě hloupý dotaz - zajímá mě, jestli je možné si založit účet, pokud mám kvůli neplatné občance z důvodu příslibu trvalého bydliště na adrese kde bydlím, ale nakonec jsem trvalé bydliště nedostala. Mám jen jako doklad totožnosti pas a rodný list. A nemám u jiné banky účet, tím pádem nemůžu ani poslat první vklad pro ověření. Potřebuji účet, protože mi budou chodit příspěvky na bydlení, přídavky a náhradní výživné. A hlavně budu nastupovat do práce, takže i výplata. Díky za info.

Dobrý den, bez platného OP běžný účet založit nelze. Dle zákona je Vaší povinností mít platný OP - neplatným OP se vystavujete možné pokutě. O nový OP si požádejte co nejdříve. Nemáte-li oficiálně kde bydlet, můžete si přihlásit trvalý pobyt na úřad (tato adresa pak bude uvedena v OP). Absence bydliště tak není důvodem pro absenci platného OP. Jste-li v nájmu, můžete si zřídit bydliště na dané adrese i bez souhlasu majitele bytu.