Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #23837,Neplatili jsme životní pojištění k hypotéce

Neplatili jsme životní pojištění k hypotéce, Hypoteční poradna

Dobrý den, syn zemřel a zůstala po něm hypotéka na byt, ke které měl sjednané pojištění pro případ úmrtí. Nevím ale, jestli platil pravidelně nebo má na pojištění dluh. Dá se zpětně případný dluh doplatit, aby banka pojistku vyplatila? Děkuji

Dobrý den, záleží na mnoha detailech (kolik splátek pojistného syn dlužil, jestli pojistná smlouva zanikla, jaké byly sjednané podmínky atd.). Pokud bylo životní pojištění již ukončeno pro neplacení pojistného, pojišťovna Vám pojistku po úmrtí pojištěného neobnoví ani v případě doplacení dluhu (pojistit lze nahodilou událost, nikoliv již známý stav - úmrtí, které již nastalo). Na přesný stav pojistky se doporučuji informovat u vaší banky/pojišťovny.