Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #23685,Nestíhám splácet nebankovní půjčky

Nestíhám splácet nebankovní půjčky, Půjčka

21.6.2024 Půjčka

Dobry den, dostala jsem se do dluhove pasti. Mam vicero pujcek, jednu bankovni a 6 nebankovnich, z toho 3 jsou mikro pujcky. Doted jsem nejak splacela, nektere pouze prodluzovala (dobu splatnosti). Tento mesic jsem se dostala uplne na dno a bohuzel nezaplatila vetsinu pujcek. Dve uz jsou po splatnosti a dve mne cekaji na konci mesice. Dve mikro pujcky jsem si vzala v kvetnu, lepila jsem pujcku pujckou a verila, ze to vse zvladnu splatit prijmy z brigad. Bohuzel nezvladla a ted nevim co dal. Momentalne mam zaplacene pouze 2 pujcky a u nebankovnich, kde jsou splatky 6-8 tisic mesicne, jsem dala odklad. Dve pujcky uz nezvladnu splatit ve vysi 16 000 Kc a 8 500 Kc vubec. Jsem v kontaktu se spolecnosti na oddluzeni ale rikaji, ze je problem, kdyz pujcky vzate v kvetnu nejsou vubec zaplacene. Ja na to ted opravdu nemam. Po vyplate dalsi mesic bych poslala na kazdou aspon neco, ale i tak uz bude pozde a rikali, ze pak uz se to predava treti osobe na vymahani. Vubec netusim jak z tehle situace ven. Rozhodne jsem si zadny uver nebrala s vedomim nesplaceni. Mam trvaly prijem a snazila jsem se platit jak to slo. Jsem z toho zoufala a chci to resit. Obavam se exekuci. Poradite prosim? Dekuji

Dobrý den, s žádostí o oddlužení doporučuji vyčkat ještě 2-3 měsíce, aby vše nevypadalo jako účelové jednání s nepoctivým záměrem (jeden měsíc půjčení peněz, druhý měsíc vstup do osobního bankrotu). Nebankovní společnosti velmi pravděpodobně porušily Zákon o spotřebitelském úvěru a předem neověřily Vaši bonitu (byla jste již předlužená, nikdo Vám neměl půjčovat další peníze). Podejte žalobu na zrušení úvěrových smluv od počátku. Zahájení exekučního vymáhání trvá přinejlepším 2-3 měsíce, zítra na Vás exekutor zvonit nebude.