Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #24118,Nestíhám splácet nebankovní půjčky, žádám o insolvenci

Nestíhám splácet nebankovní půjčky, žádám o insolvenci, Půjčka

3.10.2024 Půjčka

Dobrý den, dluhy se se mnou táhnou už roky. Doteď jsem vše poctivě splácela. Teď v poslední době jsem brala půjčky, co jsou většinou jen na měsíc a poctivě je splatila a pak si je za měsíc vzala znovu. Peníze sloužily jako splátky dalších úvěrů. U posledních úvěrů jsem bohužel u nějakých splatila jen minimální splátku nebo splátku na prodloužení o měsíc. U některých bohužel nemám splacenou ani jednu splátku. Požádala jsem o oddlužení a to mi soudem bylo povoleno. Bohužel se ale bojím, že budu napadnuta věřitelem pro nepoctivý záměr, který tam samozřejmě nebyl a v tu dobu kdy jsem si půjčku brala jsem o insolvenci ještě neuvažovala. Bohužel asi měsíc poté jsem o ní požádala. Je nějaká možnost, že mi bude povolena?

Dobrý den, pokud někteří věřitelé podají podnět pro nepoctivý záměr, bude na Vás vše vyargumentovat a obhájit. Od toho je soud, aby se zde střely argumenty protistran s rozdílnými zájmy. Vše bude posouzeno a rozhodnuto soudem. Nebýt schopen splácet není trestné - ani to není důvodem pro nepovolení oddlužení. Braním půjček ani oddlužením však nesmíte sledovat nepoctivý záměr. Za který se např. považuje situace "beru si půjčku a už předem vím, že ji nebudu schopen splácet".