Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23708,Nezabavitelné minimum v insolvenci

Nezabavitelné minimum v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, děkuji Vám za Vaši odpověď a cenné rady v předešlém dotazu. Rád bych se podrobněji informoval o insolvenci. Konkrétně mě zajímá jak to je, že při zadání čistého příjmu 52 000 Kč (společné příjmy) a zaškrtnutí možnosti "manžel/manželka" kalkulačka ukazuje měsíční splátku téměř 27 000 Kč. Tento výsledek mi připadá naprosto nereálný, protože i při maximálním omezení výdajů na nezbytné minimum (nájem téměř 18 500 Kč, elektřina 3 500 Kč, ošacení, hygiena, náklady na dopravu) by rodičům nezbylo ani na základní potraviny. Jedinou možností by pak bylo přestěhování do nějaké vyloučené lokality. Na druhou stranu, při zaškrtnutí možnosti "společný bankrot" kalkulačka ukazuje měsíční splátku 13 500 Kč, což je mnohem přijatelnější částka, se kterou by už jim vyšlo na všechny nezbytné věci. Rád bych tedy získal přesnější informace o tom, jaké jsou reálné možnosti a jestli nevyplňuji kalkulačku špatně (např. u té první možnosti jsou to příjmy pouze matky nebo společné), než se pokusím rodičům domluvit konkrétní kroky a než se půjdou sami poradit s insolvenčním správcem. Předem děkuji za Vaši odpověď a další rady.

Dobrý den, každému se počítá jeho nezabavitelné minimum zvlášť z jeho příjmu a dle počtu vyživovaných osob. Vy jste pravděpodobně do kalkulačky zadal omylem příjmy obou rodičů (52 000 Kč).