Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #23536,Nezaúčtovala se platba pojistného

Nezaúčtovala se platba pojistného, Banka

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
18.5.2024 Banka

Pokračování dotazu č. 23533: Dobrý den, krádež není trestním činem? Oni mi peníze ukradli, protože mi je vzali. Měli za to zaplatit pojistné a nezaplatili. Neoprávněné zničení dobrého jména není trestním činem? Udělali ze mně dlužníka. Podvod není trestním činem? No, tak to se uvidí, co je a co není trestním činem.

"Přístup "když mi banka reklamaci nevyřeší do 5 dnů, podám na ni trestní oznámení" je úplně mimo. "Úplně mimo je udělat problém klientovi a ani mu nevysvětlit co se stalo. Banka co do 5 dnů neumí opravit kritickou chybu co může klientům zničit život má buď přijít o licenci - jestli je to chyba. A jestli se ukáže, že jde o záměr - konkrétní lidi navíc musejí být stíháni.

Dobrý den,

takto krádež definuje trestní zákoník:

§ 205 Krádež - Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a

a) způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou (nad 10 000 Kč)

b) čin spáchá vloupáním,

c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí,

d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo

e) čin spáchá na území, na němž je prováděna nebo byla provedena evakuace osob,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Nezaúčtování platby pojistného vlivem technické chyba ani nevyřízení reklamace do 5 dnů skutkovou podstatu trestného činu krádeže ani podvodu nenaplňuje.