Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #24066,Odkoupení části pozemku od SVJ

Odkoupení části pozemku od SVJ, Reality

19.9.2024 Reality

Dobrý den, je možné odkoupit část pozemku (parcela před bytovkou) ve spoluvlastnictví bytových jednotek, když 4 byty jsou zatížené hypotékou a na katastru nemovitostí je u parcely uvedeno cituji "Upozornění: Omezení a jiné zápisy vztahující se ke spoluvlastníkům se zobrazují u příslušných jednotek"? Děkuji

Dobrý den, vlastníkem pozemků pod bytovým domem (případně okolo BD) bývají obvykle přímo majitelé bytů, nikoliv SVJ. Od SVJ tak velmi pravděpodobně nic neodkoupíte a musel byste se na prodeji domlouvat se všemi vlastníky bytů (v praxi velmi obtížně realizovatelné až nemožné). Bankovní zástavy za hypotéky pak představují pomyslný poslední hřebíček do rakve jakémukoliv jednání (část pozemku by šlo se souhlasem bank ze zástav vyjmout, ale musel byste najít shodu se všemi vlastníky všech bytů a se všemi bankami - v praxi téměř nemožné).