Dobrý den, mám dotaz. V rodině byla převedena darem část nemovitosti za to, že byly splaceny za dotyčného všechny dluhy. Ale zhruba za další dva roky měl dotyčný znova problémy a šel už do insolvence. Správce nakonec zneplatnění prodeje nepožadoval, když splátky v ins. překročily 30% (asi 50% za 60 měsíců) a naopak úspěšně popřel téměř 300 000 Kč, které si věřitelé přihlásili. Nebýt těchto splátek navíc, možná by na ins. dojít nemuselo, jelikož by se splácela menší částka, kterou by dlužník stačil splácet. Například jeden si přihlásil 110 000 Kč a skutečný dluh byl 6 000 Kč. Ins. trvá čtyři roky. A teď dotaz. Kdyby se v ins. něco přihodilo a došlo na dědické řízení a ins byla zrušena, celkově tedy je to od převodu necelých 6 let, píšete že zneplatnění je do tří let. Někde jsem četl až pět let. Mohlo by se stát po zrušení ins., že by věřitelé požadovali zrušení tohoto kroku? Počítá se do oněch tří let i ta doba v ins? To znamená 2 roky plus čtyři v ins? Celkově necelých 6 let? Nebo by se počítaly jen ty dva roky? Díky
Pokračování dotazu č. 14559: Dobrý den, ano, kdyby to bylo trvalé, tak to možné je, zatím je to jen nyní a nevím co bude dál. A šlo by třeba po dobu měsíce pracovat jen 3 dny v týdnu a ostatní neplacené volno? Nevím jestli to takto jde. Pokud ano tak by to nebylo přes nemocenskou a bral bych 60% mzdy?
Pokračování dotazu č. 14374: Dobrý den, děkuji za odpověď. Takže mám to chápat, že když smlouvy k paušálům, ke kterým byly i zařízení, byly před schválením insolvence, nemají po mně nárok vymáhat čásku za zařízení co si doúčtovali po schválení? Oni pořád operují, že pohledávka vznikla po oddlužení, ale to oni vyúčtovali pozdě. Zařízení byly ke smlouvám z doby před insolvenci. Děkuji za ochotu a odpověď.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak to je, když bývalý manžel šel do insolvence. Máme mezi sebou smlouvu, že při SJM si bere své dluhy a závazky na své jméno. To jsme přikládali i k soudu u rozvodu. Bylo mi nyní od bývalého manžela řečeno, že úroky které mu byly odpuštěny, budou chtít věřitelé prý po mne, aby byli uspokojeni. Úroky činí přes 200 tisíc. Chtěla jsem se zeptat jak to je i s ostatními, kteří se nepřihlásili k jeho insolvenci. Jestli to můžou chtít taky po mně. A kdybych šla do insolvence já, jestli by se mi tam počítali ty jeho úroky a nebo ti co se nestihli přihlásit. Děkuji Vám moc.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.