Dobrý den, nevím zda mi budete schopen odpovědět na dotaz, ale přesto to zkusím. Aktuálně se nacházím společně s bratrem a také jediným sourozencem v dědickém řízení po našem zesnulém otci. Čekáme na vyjádření notáře, který bude převádět nemovitost (byt), jenž po otci zůstala do našeho vlastnictví, jelikož jsme přímí dědicové. Byt jsme se rozhodli prodat, nicméně můj bratr má exekuce a tak bych se rád zeptal, zda bude mít tato skutečnost nějaký vliv na prodej bytu a rozdělení částky napůl? Osobně si myslím, že jsou exekuce mého bratra jen jeho problém a mě se nemají důvod proč týkat!? Avšak chci se ujistit, zda nebude prodej a moje polovina z prodeje ovlivněna exekučními řízeními mého bratra. Děkuji
Dobrý den, mám dvě dospělé děti, mladšímu synovi jsem za života darovala dům, kde jsem zůstala jako "břemeno", starší o mě ani zbytek rodiny nejeví již 15 let zájem. Nyní mám uspořeno pár tisícovek a ráda bych, aby v případě, že se mnou něco stane, tyto peníze připadli mladšímu synovi případně jeho dcerám. Zároveň bych však nechtěla za svého života k těmto prostředkům ztratit přístup/právo. Je zde nějaká možnost? Variantu s vyděděním jsem pro náročnost a napadnutelnost zamítla. Děkuji
Pokračování dotazu č. 8615: Jde o to, ze ja bankrot mam, jiz zacal bezet za svobodna a manzelka bankrot nema, ale zavazky jiz nezvladame splacet. Auto nemame, nekourime nepijeme a obleceni mame to nejlevnejsi. Tudiz na tyto splatky, ktere mame opravdu nedosahneme. Chtel bych se zeptat, pokud bychom do insolvence vstoupili spolu (i kdyz mne uz samotnemu insolvence bezi), je tam nejaky problem s veriteli, kteri jsou v aktualnim bankrotu? Nenavysi se ty zavazky? Nebo jak se postupuje? A kolik je prosim nutny prijem manzelu pri podani insolvence? Dekuji.
Dobrý den, je-li to možné, poprosila bych Vás o radu a Váš názor. V říjnu mi po vážné nemoci zemřel tatínek. Maminka je vážně nemocná a tuto situaci špatně nesla, tak jsem zařizovala pohřeb a vše spojené s ním. Teď jsme byli předvoláni na předběžné řízení, kam jsem si vše potřebné připravila. Po návštěvě notářské kanceláře jsem chápala, že byt a garáž, který byl psán na oba rodiče jde do dědického řízení. Zarazilo, že chtěli do dědictví číslo maminčina osobního účtu, auto, které je psané na maminku. Předložila jsem dokumenty spojené se zařízením pohřbu (oblek pro tatínka, fakturu za pohřeb, drobné pohoštění pro rodinu) - myslela jsem si, že se o toto sníží částka majetku po tatínkovi, kterého se s bratrem budeme vzdávat ve prospěch maminky a bylo mi řečeno, že toto se tam nedává a náklady se máme podělit v rodině. Nejde mi o peníze, jen jsem čekala, že se částka sníží o náklady okolo pohřbu. Pokud bude odměna notáři vyměřena z hodnoty bytu a garáže, mi přijde logické. To tedy maminka, která si léta spořila, bude platit i z tohoto? Proč notář nemůže zahrnout náklady na pohřeb? Ještě musím zajistit odhad převedeného družstevního bytu do OV a garáže. To co zaplatím za odhad, můžu dát do dědického řízení nebo také ne? Hlavně pro maminku to byl velký šok - úmrtí tatínka, výdaje spojené s pohřbem a teď trne v obavách, kolik si vyčíslí notář z toho všeho odměnu. Můžete mi, prosím, poradit buď odpovědí nebo nějakým odkazem? Moc Vám děkuji.
Dobrý den, mamka mi chce darovat rodinný dům a přilehlé pozemky. V darovací smlouvě budete uvedena podmínka o vypořádání mých dvou bratrů. Na toto vypořádání mi banka poskytne hypotéku na vypořádání. Já budu osvobozena od daně z nabytí nemovitých věcí, ale co mí bratři? Budou osvobozeni od daně z příjmů? Nemovitosti od nich nekupuji, ale vypořádaváme se skrz podmínku v darovací smlouvě. Děkuji za informaci.
Dobrý den, vzala jsem si půjčku, kterou potřeboval manžel, jemu ji nedali. Peníze byly pro něj, já byla jako žadatelka a manžel jako spoluúčastník. Po par letech jsme se rozvedli a manžel přestal dluh platit, já byla na mateřské a neměla peněžní prostředky na splácení. Nakonec mi přišla exekuce na plat. Manžel je nakonec v insolvenci, má tam zahrnutý i dluh, který byl na mé jméno, on jako spoluúčastník. Mám dotaz - jak je možné, když bývalý manžel má v insolvenci zahrnutý i můj úvěr, že se mi strhává exekucí také peníze? Přeci když to má manžel (bývalý) zahrnuto v insolvenci, je hloupost, aby to též strhávali i mně. Moc děkuji za odpověď, jsem bezradná, mám dvě malé děti a nemohu si dovolit exekuci. Děkuji
Dobrý den, mám problém, máme u sebe přes rok tchána, je to alkoholik, který žil jak bezdomovec. Nakonec ho postihla mrtvice, takže ho z nemocnice dovezli k nám. Teď mu vyřizujeme všechny podklady, je to bývalý podnikatel, který po zkrachování nebyl schopen podnikání odhlásit. Po hospitalizaci v nemocnici jsme mu podnikání odhlásili, teď řešíme nějaký příjem, že je s námi v domácnosti, žádnou hmotnou nouzi nedostane. Teď přišel, že mu byl uznán druhy stupeň invalidity, ale bohužel bez peněz, protože dluží na sociálním přes 400 tisíc. Chce po manželovi 25 tisíc, aby prý doplatil nějaký dluh a pak mu vypočítají prý důchod. Myslíte že to je reálné? Bohužel když jsme se ho zeptali, že chceme slyšet to od té paní, neřekl nám nic. A že prý mu nebudeme dělat ostudu. Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.