Dobrý den, jsem podnikatel OSVČ marketing, tvořím weby apod. Ráda bych se zeptala, jestli je problém, že jsem jednu fakturu vystavila na jiný účet než můj (přítelův účet, který je eurový), protože jsem potřebovala přijmout peníze v eurech a nechtěla jsem přijít o kurzový rozdíl. Může to být při finanční kontrole problém? Děkuji.
Dobrý den, syn udělal několik dluhů u různých společností. Odešel do zahraničí, aby začal pracovat. Stále nám tvrdí, že má zablokovaný účet, že žádné peníze nemá, že musí vše platit exekutorovi, který se stará prý o jeho dluhy. Každý týden i když prý narůstají úroky, plus ta částka kterou dluží, chci se zeptat, zda je to možné, chtěli jsme mu ještě pomoci, ale už se nám nezdá,že se platí každý týden velké úroky a že prý jestli to nezaplatí, že to exekutor dá k soudu. Chtěla jsem se zeptat, zda nám syn lže, nebo jak je to přesně se zablokováním účtu a co dělat, aby se mohl odblokovat. S kým spolupracovat, co platit a jak se z toho dostat, jestli se platí jak tvrdí týdenní úroky.
Dobrý den, jsme v manželství 8 let. Máme hypotéku a čím dál častěji chodí na nás exekuce. Přemýšlím o insolvenci, abych to zamezil. Je to nepředstavitelné, ale manželka si nepamatuje kde a kolik si vzala půjček. Je lepší se rozvést a hned dát insolvenci na ni nebo společnou insolvenci, když ty exekuce jsou psané na ní?
Dobrý den, syn se rozvádí, bydlí v nájmu, kde má i trvalý pobyt. Ten si bude muset ovšem po vystěhování odhlásit. Chce jít teď bydlet ke mně. Může si u mě nahlásit trvalý pobyt aniž by to pro mě znamenalo nějaká rizika? Například jeho spory s manželkou při rozvodu, spory o majetek a atd. Jde mi o to, kdyby se dostal do nějaké finanční tísně - například dluhy, exekuce atd., zda by se to mohl týkat i mého bytu či movitých věcí? Pokud se mnou bude sdílet trvalou adresu? Díky za odpověď.
Dobrý den, manželka zemřelého po jeho úmrtí z běžného účtu vybrala prostřednictvím bankomatu veškeré prostředky (aniž by k účtu měla dispoziční oprávnění). Finance i účet chce před notářem zatajit. Běžný účet je dále otevřený, není blokovaný, odcházejí z něj poplatky za vedení (trvalé příkazy, inkasa, ani jiné na účtu nastaveny nebyly). Dědické řízení prozatím neproběhlo. Zemřelý měl dvě děti. Je nějaký způsob, jak se o podvodu notář či banka dozví?
Dobrý den, zjistila jsem, že přítel má více nebankovních půjček. Prostě vytloukal půjčku půjčkou. A dostal se do kruhu, že už mu chodí poslední výzvy k zaplacení. Tak bych se chtěla zeptat, jestli je možnost, aby získal konsolidaci někde, když má zápis v registru. Chtěl by svou situaci řešit a nemá tak velký dluh, když jsem to spočítala, tak celkově to dělá 32 000 Kč. Což není, tak velká částka, ale prostě nemám to jak hned dát dohromady. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli nevíte, jak tuto situaci řešit? Jestli nevíte o společnosti, která by konsolidaci umožnila? Děkuji za odpověď.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.