Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #23622,OSVČ vedlejší a příjem z HPP

OSVČ vedlejší a příjem z HPP, Daně

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
10.6.2024 Daně

Dobrý den, pokud při zaměstnání vydělám navíc jako OSVČ (vedlejší činnost) méně než 50 000 Kč za rok 2024, nemusím tedy podávat daňové přiznání pro tyto příjmy? Mohu si tedy nechat zpracovat daňové přiznání zaměstnavatelem bez uvedení těchto příjmů? A je třeba tyto příjmy na finanční úřad nějak hlásit nebo je jen doložit při případné kontrole? Ale na zdrav. pojišťovnu se posílá přehled příjmů a výdajů vždy, že? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, tento postup je možný u vedlejších příjmů mimo podnikání do 20 000 Kč/rok (necháte zaměstnavatele udělat roční zúčtování daní a vedlejší příjem do 20 000 Kč/rok nedaníte - nepodáváte daňové přiznání). Jako OSVČ vedlejší s výnosem do 50 000 Kč a s příjme ze zaměstnání máte povinnost daňové přiznání podat a vše zdanit. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání