Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #23785,Paní ze zahraničí nabízí snadný výdělek

Paní ze zahraničí nabízí snadný výdělek, Podvod

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
13.7.2024 Podvod

Dobrý den, před 2 dny mě oslovilo cizí číslo. Že paní je ze společnosti Jenewein Group a zda stále hledám práci (což hledám a myslela jsem, že se jedná o jednu z firem, kam jsem posílala životopis). Nabídla mi zkrácený nebo plný úvazek. Když jsem se ptala o co se jedná, napsala mi následující: náplň práce: optimalizace dat, žádost: vlastní zařízení s internetem, čas a místo: vlastní čas, práce na dálku, platové ohodnocení: základní plat + provizní systém (částečný úvazek 1 200 EUR - 2 000 EUR, plný 10 000 EUR - 30 000 EUR). Zdá se mi to dost zvláštní. Nebo spíše dost velké peníze a vlastně žádné zkušenosti ani znalosti. Pak se zeptala, zda mě může kontaktovat odpovědná osoba. Dneska mi napsal jistý pan Peter, číslo Jihoafrická republika, fotografie zřejmě Asiata. S tím, že mě proškolí a za to dostanu peníze 50-200 USDT, že mi to provede převodem na EUR a vklad na můj bankovní účet. Chtěl po mně stáhnout aplikaci Bybit a zaregistrovat se. Jelikož už je skoro půlnoc, že to už nestihneme a necháme to na zítra. S touto aplikací nemám žádnou zkušenost a s takovým druhem výdělku také ne. Prosím o radu, zda se nejedná o nějaký druh podvodu. Moc děkuji, s přátelským pozdravem.

Dobrý den, jde o klasický podvod. Buď z Vás budou podvodníci tahat peníze (slíbí Vám výdělek, ale nejdřív po Vás budou chtít uhradit poplatky), nebo z Vás udělají bílého koně (budou přes Vás prát špinavé peníze). V prvním případě byste přišla o peníze, ve druhém by Vám byl obratem zablokován účet a byla byste obviněna Policií z Legalizace výnosů z trestné činnosti.