Dobrý den, u Generali Penzijní společnosti pravidelně spořím a předpokládejme, že uspořená částka činí 200 000 Kč. Zde je úrok 1,6 % p. a., to je 3 200 Kč/rok. A státní příspěvek při úložce 1 700 Kč má být 350 Kč měsíčně, to je 4 000 Kč/rok. Celkem 3 200 +4 000= 7 200 Kč Kromě tohoto mám Plus účet u České spořitelny, dejme tomu s úložkou 100 000 Kč. Domnívám se, že oba účty by byly výhodnější převést na spořící účty, pokud jejich úroky by byly min. 5 % p. a. Prosím tedy o Váš názor, zda je opravdu výhodné výše zmíněné oba účty převést na spořící účty. A ke kterému bankovnímu ústavu.
Dobrý den,
spořicí účty slouží obecně ke krátkodobému uložení peněz. Určitě je dobrý nápad sem převést 100 000 Kč z vašeho neúročeného běžného účtu. Získáte úrok až 6% a peníze budete mít kdykoliv k dispozici (vždy byste měl mít k okamžitému použití rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů, třeba právě 100 000 Kč).
Penzijní spoření naopak určitě nerušte a peníze nepřevádějte na spořicí účet. Přišel byste tím o již připsanou státní podporu a musel byste zpětně dodanit všechny příspěvky zaměstnavatele. Taktéž byste musel vrátit případně uplatněné daňové odpočty. Vámi uváděný úrok 1,6% odpovídá starému penzijnímu připojištění - doporučuji úspory převést do nového doplňkového penzijního spoření. Je-li Vám méně než 55 let, volte dynamický fond s průměrným ročním zhodnocením i přes 5%. Nechávat dlouhodobě peníze na starém spoření (kde byla sice garance nezáporného zhodnocení, ale tomu vždy odpovídaly téměř nulové výnosy) nemá smysl.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, chci se zeptat - jak dlouho zpětně bude banka kontrolovat mé údaje z výpisu z účtu?
Chci si vzít hypotéku, ale před 2 roky mi odcházela výplata na účet sázkových kanceláři.
Bude se teď, když dva roky nesázím, banka zajímat o tuto dva roky starou záležitost? Děkuji
Dobrý den, plánuji koupi bytu v družstevním vlastnictví a jeho další pronájem. Nikde na internetu jsem nenarazil na informace, zda lze úroky z úvěru na pořízení takového bytu uplatnit jako náklad (při danění "skutečnými náklady") a zda lze uplatňovat odpisy takového bytu. Dříve jsem pronajímal byt, ve kterém teď hodlám bydlet. Příjem z pronájmu tohoto bytu jsem danil paušálem. Pokud dejme tomu od příštího roku začnu pronajímat jiný byt, mohu si zvolit danění skutečnými náklady? Byt, který jsem danil paušálem, již nepronajímám. Pokud si mohu zvolit, jak se postupuje, pokud bych začal opět původní byt, který jsem danil paušálem, opět pronajímat a druhý koupený byt bych danil skutečnými náklady? Děkuji, s pozdravem, Josef
Dobrý den, po měsíci v nové práci jsem onemocněl (zkušební doba 2 měsíce). Během neschopnosti jsem si našel lepší práci. Mohu dát výpověď ve zkušební době během pracovní neschopnosti? A ještě pár dní být na neschopence než nastoupím do nové práce? Nebo musím dát výpověď až když ukončím neschopenku? Mockrát dekuji
Dobrý den, přítel poctivě splácí své závazky, má exekuci na plat. Přesto nás navštívil exekutor, velmi nepříjemný, kamera zapnutá. Vzali klíče od auta, majetek v autě nezapsán (autolékárnička, stan, osobní věci). Můžeme se nějak bránit, když splácíme? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, něco podobného se stalo i mně a stálo mě to bezmála 200 000 Kč Pan Marek Klos, bylo-li to jeho jméno. Už měsíc se potýkám z odrážením společností zprostředkováním půjček. Policie koná, ale to asi nestačí. Tato firma by se měla dostat do povědomí jako neseriózní. Je mi 72 let a nikdy jsem neměla opletačky se zákonem.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Hledáte bydlení, které vám nezruinuje rozpočet? Přemýšlíte, kde v České republice můžete měsíčně zaplatit nejméně za pronájem bytu? Sestavili jsme přehled měst a regionů, kde jsou nájmy nejlevnější. Ale i těch, kde za nájem dáte největší část příjmů (odpovídajících průměru pro danou lokalitu). Ukážeme, kolik lidí platí jak vysoké nájemné a jestli v menším městě vždycky vydáte za bydlení méně než ve velkoměstě. Víte, co snižuje nájem a jak na něm ušetřit?
Co je zajištění úvěru a jaké má formy? Zajištění úvěru je způsob, kterým se věřitel chrání před rizikem nesplácení úvěru, a může zahrnovat nemovitosti, osobní záruky nebo jiné prostředky. Právě to, jaké zajištění je vyžadováno, závisí na druhu úvěru a bonitě dlužníka.
Chcete vědět, kolik peněz obdržíte každý měsíc na účet po odečtení daně a sociálního a zdravotního pojištění a kolik peněz za vás odvede váš zaměstnavatel? Tyto informace vám poskytne mzdová kalkulačka, do které stačí zadat hrubou mzdu a daňové slevy a získáte výpočet čisté mzdy.