Dobrý den pane Jermáři, moc se omlouvám, že Vás obtěžuji se svojí prosbou. Před časem jsem si uložil odkaz na váš článek ,,Propojení účtu s PayPal". Vím, že uvedený článek jste psal již v roce 2019, přesto bych Vás ale na jeho základě rád poprosil o radu a vysvětlení. Bohužel se již musím počítat mezi seniory, přesto jsem si před nějakým časem založil účet PayPal. Mým jednoznačným důvodem založení bylo získání jistoty bezpečné platby u internetových prodejců. I když se však všemožně snažím najít podrobnější informace, i u své banky, nemohu nikde najít informace, jak přesně probíhá platba z tohoto účtu, pokud jej propojím se svojí platební kartou nebo svým účtem v bance. V případě spojení platební karty s účtem PayPal je téměř ve všech článcích uváděno, že platba je bezpečná a jednoduchá. Pokud jsem postup správně pochopil, propojím svoji platební kartu s účtem PayPal tak, že do příslušné kolonky v účtu PayPal napíši její identifikační údaje. Když budu chtít poté uskutečnit platbu u internetového prodejce, vyberu si z jeho nabídky způsobu zaplacení objednávky ,,Platba - PayPal".
A nyní nastává ta část platby, jejíž vysvětlení nemohu najít. Dle všech návodů mi poté stačí zadat přihlašovací údaje do svého účtu PayPal a platba bude provedena. Možná tomu nerozumím přesně, ale z důvodu bezpečnosti mojí platební karty Vás prosím o odpovědi na tyto otázky:
1/ Kam tyto údaje zadám?
2/ Co se stane po zadání těchto mých údajů? Budu spojen se svojí bankou? Bude po mně poté bankou vyžadováno potvrzení platby, jako při přímé platbě kartou?
3/ Nebo bude platba automaticky strhnuta z mého bankovního účtu, bez možností její další kontroly z mé strany?
4/ Jaký je postup zaplacení platby v případě propojení účtu PayPal s mojím bankovním účtem?
Ještě jednou se Vám pane Jermáři omlouvám, možná Vám moje dotazy přijdou divné, ale opravdu rád bych věděl, že používáním účtu Pay Pal bude můj bankovní účet i platební karta dostatečně ochráněny před zneužitím.
Konzultoval jsem možnost využívání účtu PayPal i se svojí bankou, banka se však k tomu staví tak, že účet Pay Pal není její produkt, a že mám kontaktovat přímo podporu účtu PayPal. Bohužel jsem na účtu PayPal našel podporu pouze v anglickém jazyce, kterým však nevládnu.
Děkuji Vám za pochopení a odpověď. Jaroslav
Dobrý den, pro bezpečné platby na internetu Vám dnes plně postačí klasická debetní platební karta vydávaná k běžnému účtu. Tento způsob plateb online je dostatečně zabezpečen. PayPal oproti tomuto způsobu plateb nenabízí v případě tuzemských plateb žádnou výhodu. PayPal se hodí pro rychlé platby do zemí mimo EU u obchodníků, kteří nepřijímají platby kartou (např. některé nákupy přes eBay). Shrnutí:
Bez PayPal se tak velmi pravděpodobně objedete. K Vašim dotazům - údaje k platební kartě nebo propojení s účtem se řeší po přihlášení do systému PayPal. Peníze se pak strhávají z karty/účtu.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, prosím vás, chtěla bych poradit - mám hypotéku, na které je uvedený jiný spoluúčastník. Žádala jsem si o dodatek ke smlouvě a k tomu potřebuji jeho podpis. Nejde ho vyvázat z hypotéky. Nevím co mám dělat, je to složitá situace, protože mám zastavený byt, který není můj, a chtěla jsem ho vyvázat. Bez jeho podpisu nelze nic dělat. Co mám dělat? Prosím, můžete mi poradit? Děkuji
Pokračování dotazu č. 24223: Dobrý den, špatně jsem položila dotaz ohledně dětských stavebních spoření. Neptáme se kvůli výběru peněz a umoření dluhů. Chceme je použit právě pro děti na nové vybavení do pokojíčku. Šlo nám o to, zda to budeme řešit přes soud, kde to povolí, nebo ve výběru by nemel byt problém, i když hlavní jméno je ženy, která je v insolvenci. A může ukončit smlouvy a provést výběr nebo převedení jinam právě i ona? Nebojím se, že by to použila jinak, jde o tu její insolvenci. Děkuji
Dobrý den, chtěl bych se zeptat - koupil jsem si v 90. letech kuponovou knížku. A cca v roce 2000 mi ve spořitelně vyplatili dividendy. Samozřejmě nemám k účtu nic, takže jsem tam musel osobně a tam nenašli podle rodného čísla nic. Ale z obsluhy vypadlo, že systém mají 10 let. Tak jsem se chtěl zeptat, zdali se dají dohledat informace.
Dobrý den, prosím, mám dotaz. Zemřel nám tatínek a právě probíhá dědické řízení. Už jsme byly u notáře, jsme 3 sestry a maminka. Závěť nebyla a otec zanechal rodinný dům, který byl psaný pouze na něj a přes milion v hotovosti. Moje sestry se vzdaly dědictví ve prospěch maminky. Já jelikož jsem v insolvenci nemohu - podle notářky. Měla bych dědit okolo 600 tisíc, do splacení 100% insolvence mi chybí doplatit 100 tisíc plus odměna správci. Prosím, jak to nyní bude probíhat? A zbytek peněz mi insolvenční správce vrátí? V jaké lhůtě cca prosím? Děkuji
Dobrý den, smlouva na energie byla uzavřena na dobu určitou. V obchodních podmínkách dodavatele, které platily v době uzavření smlouvy, bylo ujednání, že v případě, když nebudeme chtít smlouvu znovu prodloužit, musíme dát výpověď 3 měsíce před ukončením této doby. V novele energetického zákonu je psáno o době 20 dní před ukončením, par.11. Čím se prosím řídit, abychom nepromeškali dobu k ukončení vztahu s dodavatelem? Děkuji
Dobrý den, prosím, mám doma dluhopisy (měly být vyplacené na konci 2025) firmy, která nyní na začátku října zanikla. Jak byste mi prosím nyní doporučili postupovat, abych se dostal ke svým penězům? Na jakoukoliv komunikaci nereagují. Děkuji a hezký den.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Volají, píší, slibují, straší a všechno s jediným cílem — okrást lidi o peníze. Tak by se dalo shrnout chování finančních kyberpodvodníků. Ti se stávají větší a větší hrozbou. Kde se ale berou? A jak je možné, že se i přes nekonečná varování najdou lidé, kteří jim naletí? Podle Marka Macháčka z Komerční banky, jenž méně i více zdařilé pokusy o nelegální převody peněz řeší denně, se jedná o rozsáhlý a mimořádně výdělečný byznys za hranou zákona, který se s největší pravděpodobností nikdy nepodaří vymýtit. S nadsázkou ho přirovnává k chobotnici, jíž jedno chapadlo useknete a další dvě narostou. Součástí výcviku členů podvodných skupin bývá nejen spisovná čeština nebo základní finanční pojmy, ale třeba i výslech na detektoru lži.
Plánujete rozjet vlastní podnikání, ale děsí vás vysoké počáteční náklady? Poslanecká sněmovna schválila příjemnou změnu, která vám může v začátku podnikání ušetřit desetitisíce korun. Od roku 2025 budou mít začínající OSVČ možnost odložit platby sociálního pojištění až o dva roky. Zjistěte, jaké podmínky musíte splnit a na co si dát pozor, abyste této výhody mohli využít. A od kdy to vůbec půjde?
Ekonomická a geopolitická situace v celém světě je – obzvláště v posledních letech, kdy napětí roste ve všech směrech – značně nejistá. Je tedy jasné, že v takových časech je zapotřebí, abyste nějakým způsobem ochránili svůj majetek.Zdroj obrázku: BG Investments