Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #23836,Podvodné investice do kryptoměn

Podvodné investice do kryptoměn, Akcie a investice

Investika
29.7.2024 Akcie a investice

Dobrý den, z důvodu finanční tísně a zájmu o investování do kryptoměny jsem se zaregistrovala na stránkách Navigator group. Po poradě s bankovním poradcem jsem přes obchod PtoP investovala cca 7 000 USD za účelem zisku z arbitráže. Po provedení obchodu se mi na účet Atomic Wallet připsalo cca 29 000 USD a přišel mi e-mail viz níže. Další peníze na zaslání opravdu nemám a už ani nemám chuť někam něco posílat. Prosím Vás o radu  znamená to, že jsem se stala obětí podvodu a přišla jsem o dosavadní investované peníze? Děkuji.

Dear customer, You have received the amount of €26 833 to your wallet. The money has been credited to your reserve wallet. In order to avoid a money laundering investigation and unfreezing of your funds, you need to confirm the liquidity of your wallet. To confirm liquidity, you need to send 19% (€5 098) to your wallet. After that, the system will unfreeze funds from the reserve wallet within 2-3 hours and the funds will be available for sending. You have 5 business days to confirm liquidity. Sincerely, AML department of cryptocurrencies transactions.

Dobrý den, jde o klasický podvod, kdy Vám podvodník nejprve slíbí zbohatnutí (dar, dědictví, výhodné investice, vztah, koupi inzerovaného zboží - cokoliv po čem toužíte) a následně po Vás chce posílat peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně, vklad na účet, investice). Nebavte se s neznámými lidmi, kteří po Vás chtějí peníze - vždy jde o podvod. Chcete-li investovat, vybírejte z prověřených investičních společností. Nereagujte na nabídky neznámých lidí/firem ze zahraničí.