Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #23990,Potvrzování transakcí přes SMS a aplikaci

Potvrzování transakcí přes SMS a aplikaci, Běžný účet

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
2.9.2024 Běžný účet

Dobrý den, banka zpoplatňuje transakce potvrzované SMS v internetovém bankovnictví s tím, že v nějaké aplikaci to je zdarma. Je takový postup solidní? Když aplikaci nemám a bojím se nižší bezpečnosti a ztráty peněz, mám si kvůli tomu dělat aplikaci? A co třeba 80lety senior, který nemá chytrý telefon. Taky si má dělat aplikaci? Není to diskriminace?

Dobrý den, potvrzování transakcí pomocí SMS je oproti aplikaci méně bezpečné. Proto banky motivují klienty k přechodu na potvrzování transakcí přes aplikaci. Cílem podvodníků jsou často právě senioři používající starší způsoby zabezpečení. Přechod na potvrzování transakcí přes aplikaci je tak především v zájmu seniorů a zranitelnějších osob, které mohu být snadněji oklamány podvodníky. O diskriminaci určitě nejde. Mimo vyššího zabezpečení je používání aplikace oproti přepisování SMS kódů výrazně pohodlnější. Tento krok je opravdu ve Vašem zájmu - vyzkoušejte a už nikdy nebudete chtít jinak. Moje babička (85 let) si chytrý mobilní telefon a používání všech aplikací (včetně bankovních) nemůže vynachválit.