Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #23838,Přeposílání peněz mezi účty v insolvenci

Přeposílání peněz mezi účty v insolvenci, Běžný účet

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
30.7.2024 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz. Jsem v insolvenci, 3 roky jsem měl účet, který patří známé a už půl roku mám svůj na své jméno. Tam mi chodí i výplata. Ten její účet mám stále a přeposílám si tam peníze ze svého účtu a naopak. Myslím to tak, že mi přijde výplata a občas si přepošlu něco zpátky z bývalého účtu na svůj a mám to v příchozích platbách. Nejsou to peníze navíc, jen to přeposílám z té výplaty. Nebude to průšvih? Kdyby chtěl správce vidět výpis? Nebo na konci insolvence třeba soud? Děkuji moc

Dobrý den, průšvih to nebude, ale je to zcela zbytečné. Jaký má prosím smysl přeposílání části peněz mezi vlastním a cizím účtem? V případě dokládání výpisu z účtu by se Vás na to ins. správce jistě ptal - je třeba mít připravené věrohodné vysvětlení.