Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23921,Přítel v insolvenci dluží výživné

Přítel v insolvenci dluží výživné, Exekuce a insolvence

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč

Dobrý den, bývalý přítel ukončil insolvenci, je čistý. Mně dluží na výživném, které nenahlásil při vyřizování insolvence. Je čistý i ohledně výživného? Nedostala jsem nic. Děkuji

Dobrý den, vymáhání výživného včetně přihlašování pohledávky do insolvence řeší příjemce výživného (Vy), nikoliv plátce (bývalý přítel). Výživné a dluhy na výživném mají v insolvenci přednost před ostatními pohledávkami. Z vybraných peněz se nejprve hradí odměna ins. správce, následně výživné (včetně dluhu) a až nakonec ostatní dluhy. Je velkou škodou, že jste výživné nevymáhala v rámci insolvence. Dobrou zprávou je, že zatímco ostatní dluhy v rámci insolvence prominuty byly, dluhy na výživném nikoliv - můžete je dále vymáhat exekučně.